Toplumsal Haber Merkezi

Kamuoyunda şubesiz bankacılık olarak bilinen Enpara’yla ilgili yurttaşlardan şikayetler gelmeye devam ediyor. Kullanıcıların hesaplarına bloke koyan şubesiz bankacılık uygulamasıyla ilgili şikayetvar gibi tüketici uygulamalarına her gün binlerce şikâyet yağmaya devam ediyor.

TOPLUMSAL'IN DA BAŞINA GELMİŞTİ

Toplumsal’ın şirket düzeyindeki bir yetki değişikliğini gerekçe göstererek hesabına bloke koyan Enpara, istedikleri bütün evraklar gönderilmesine rağmen blokeyi kaldırmamıştı. Doğrulama için kullanıcılarından video, selfie gibi isteklerde bulunan Enpara’da işler vaktinde yapılmadığı için dilekçeler zaman aşımına uğruyor, tekrar tekrar yazılıyor. “Hesabınızda bir kısıtlama yok, transferi biz gerçekleştiremiyoruz” diye mailler atılsa da Enpara hesapların blokelerini kaldırmadığı gibi kullanıcıların paralarını da vermiyor.

SORUN AYNEN DEVAM EDİYOR

Her ne kadar Toplumsal'ın olayı Türkiye gündemine taşımasıyla Enpara.com, dönüş yapmak zorunda kaldıysa da, binlerce kullanıcı için sorun kaldığı yerden devam ediyor. Binlerce enpara.com kullanıcısı, en ufak bir sorunda muhatapsız kaldıklarını, çağrı merkezleriyle saatler süren ve çözüm bulunamayan görüşmeler gerçekleştirdiklerini söylüyor. 

Tüketicilerin markalara dair şikayetlerini aktardıkları uygulamalara da bu durum fazlasıyla yansımış halde. 

Son bir haftada gelen ve farklı farklı konularda olan şikayetlerin hepsinin ortak bir maddesi var: Muhatapsızlık.

İşte son bir haftadaki yorumlardan sadece birkaçı...

'NE ARAYAN VAR NE SORAN!'

Enpara şirket hesabım, herhangi bir açıklama yapılmadan gece saat 22:15'te bloke edilmiştir. En az 50 tane müşteri temsilcisi ile görüştüm, kayıt oluşturulduğunu ve en yakın zamanda bana ulaşacaklarını söylediler. Ne arayan var ne soran, ne de karşımda bulabileceğim bir muhatap var.

'İKİ GÜNDÜR ARIYORUM AMA...'

Enpara hesabımdan para gönderirken işlemim bloklandı. Acil ödemelerim olmasına rağmen 2 gündür aramama rağmen bloke kaldırılmadı. Yıl sonu ve çek ödemelerim var, mağduriyet yaşadım. Diğer bankalar olsa direkt işlemimi çözerdi. Bu bankayı bir daha kullanmayacağım.

'PARAM VAR AMA KULLANAMIYORUM!'

Enpara bilgi verme gereği bile duymadan vadelide paramın bulunduğu hesabımı kafasına göre bloke etmiş güvenlik nedeniyle diye saçma bir şey çıkıyor hesapta. Defalarca çözüm merkezini aramama rağmen hala ilgili birimleri dönüş yapmadı! Paramı kullanamıyorum çekemiyorum akıbetini bilmiyorum.

'OLUMLU BAŞVURU HESAP AÇTIRANA KADARMIŞ'

Faizsiz kredi başvurumu önce olumlu sonuçlandırıp hesap açmaya zorlayan Enpara, hesap açma işlemleri tamamlandıktan sonra kredi başvurumu olumsuza çevirdi. Hesap açtırmak ve müşteri kazanmak için yaptığınız oyun bu kadar!