Trendyol Süper Lig'in 25. haftasında 1-0 mağlup oldukları maç sonrasında konuşan Aytekin, takımının bir sonraki maçının Galatasaray ile kendi sahalarında oynanacağını belirterek şu ifadelere yer verdi:

"Evet, zeminle ilgili birçok tartışma var ancak açıkça ifade etmeliyim ki, üç maçın ardından sadece 4-5 gün içinde bir Trabzonspor-Gençlerbirliği maçı oynandı. Daha sonra TFF, Eryaman Stadı'nda bir denetim gerçekleştirdi ve bu denetimin ardından Trabzonspor-Gençlerbirliği maçına bir gün sonra izin verdi. Şu anda 9 günlük bir ara var. Ciddi bir çalışma yapıldı ve saha o günkü durumundan çok daha iyi olacak. Ankara'da hava şartları da bugünkü gibi iyi gidiyor. Bu konuda şaşkınız çünkü TFF tarafından onaylanmış 9 gün dinlenmiş bir sahada oynayacağız. Bu konunun tartışılmasını istemiyoruz. Manipüle edilmesini istemiyoruz."

Aytekin, saha zemininin tartışılmasını doğru bulmadığını belirterek şunları ekledi: "Yaşadığımız en büyük sıkıntılardan biri, Türkiye'deki futbol kurumlarına duyulan güvendir. Bu güvenin zedelenmesini istemiyoruz. Trabzonspor ile Gençlerbirliği futbolcularının oynadığı bir sahada, daha da ileri bir bakım sonrasında Ankaragücü ve Galatasaray da mücadele edecek. Bu konunun tartışılmasını doğru bulmuyorum."