Lionel Messi, MLS ekibi Inter Miami'de forma giyerken Barcelona ile sözleşme yenilemeyeceğinin kendisine söylenmesiyle hayatının alt üst olduğunu açıkladı.

Geçmişte PSG'deki hayata uyum sağlamanın ne kadar zor olduğunu anlatan Messi, ayrılırken gözyaşları içinde yaptığı basın toplantısında kendi isteği dışında ayrıldığını belirtmişti.

Big Time Podcast kanalında yaptığı açıklamalarda Messi şunları söyledi: "PSG'ye gittiğimde değişim zor oldu çünkü Barcelona'da çok iyi gidiyordum ve orada kalmayı planlıyordum. Ayrılmaya hazır değildim, her şey çok hızlı gelişti, hayatımı bir günden diğerine yeniden inşa etmek zorunda kaldım. Başka bir ligi, başka bir kulübü, yeni bir soyunma odasını tanıdım. Aramadığımız bir değişiklikti ve bu yüzden ilk başta zor oldu."

Messi ayrıca Barcelona'daki ilk günlerinin de zor olduğunu belirterek, "Barcelona'ya ilk geldiğimde benim için çok zordu. Çocuktum ve yeni arkadaşlara, yeni ülkeye, yeni şehre, yeni insanlara, yeni okula uyum sağlamam gerekiyordu. Başlarda benim için zordu ama istediğim şeyi yaptığımı, Barcelona gibi harika bir takımda futbol oynadığımı düşündüm ve bu beni ileriye taşıdı, etkileyiciydi ve bundan çok keyif aldım. Barcelona'da bana her zaman çok iyi davrandılar, onlara minnettarım." şeklinde konuştu.

Messi, Arjantin milli takımında görevini bırakma konusuna da değinerek, "Dünya Kupası'nda Suudi Arabistan maçı dışında turnuvadan keyif aldım. Fransa'ya karşı finali kazandık ve çok güzeldi. Şampiyon olmasaydık muhtemelen milli takımı bırakırdım." dedi.

"Emekli olduğumda ne yapacağımı hala düşünmedim. Şu anda, sonrasında ne olacağını düşünmeden günün ve anların tadını çıkarmaya çalışıyorum." şeklinde konuşan Arjantinli yıldız, geleceğiyle ilgili net bir plan yapmadığını ifade etti.