İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün Ankara’nın Gölbaşı ilçesinde esnafı ziyaret etti. Akşener’e İYİ Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cengiz Topel Yıldırım ile İYİ Parti Gölbaşı Belediye Başkan adayı Fehmi Kandemir eşlik etti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Biz Ahmet Akın'ı aday yaptık ve İYİ Parti'nin bu jesti yapmasını açıkça bekledik” sözlerine ilişkin; “Ben CHP'nin bu jest isteme işlerinden bıktım usandım, midem bulanıyor artık. Bu netlikte söyleyeyim çünkü bir 15 milletvekili ve biz o arkadaşlarımızı zora düşürecek hiçbir şey yapmadık. Teşekkür ede ede gezdik, bir vefa sistemi içinde gezdik” dedi.

Akşener’in esnaf dükkanlarından birinde “Ben beyefendiye (Fehmi Kandemir) oy istemeye geldim. Durumumuz ne” sorusuna, esnaf “İnşallah” yanıtını verdi.

Akşener, başka bir dükkanda ise, “Öncelikle hayırlı işler diliyorum. Bu yerel seçimlerde de oy kullanacaksanız hem ilçenize hem büyükşehre...Oy istemek için geldik ben. Hem hemşehriniz Fehmi kardeşim hem Cengiz Topel kardeşim büyükşehirden aday dolayısıyla oy istemeye geldik” dedi. Esnafın, “Hayırlısı” cevabı verince Akşener, Fehmi Kandemir'i  işaret ederek, “Hayırlısı, inşallah olunca biraz soru işareti vardır, buraya tekrar gel kardeş” dedi. Akşener’in “Bir genel başkan olarak bir tek ben geldim değil mi” sorusuna esnaf “Evet” yanıtını verdi.

Akşener, esnaf ziyareti programında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Akşener, CHP Genel Başkanı Özgür Özel’in “Biz Ahmet Akın'ı aday yaptık ve İYİ Parti'nin bu jesti yapmasını açıkça bekledik. Ben hala bekliyorum. Bu jesti İYİ Partili yöneticilerden görmüyorsak da Balıkesir'deki İYİ Partililerden göreceğimizi ümit ediyoruz” açıklamasının sorulması üzerine şunları söyledi:

“Sonuçta biz başaramadık, ittifak siyasetiyle öyle ya da böyle başaramadık. İYİ Parti olarak tek başımıza hür, müstakil seçim girmeye karar verdik. O günden beri inanılmaz bir çirkinlikle karşı karşıya kalıyoruz.