Eylül Öztürk, Türkiye'ye dönmeme ve artık yatırım yapmama kararı aldığını açıkladı. Mal varlığına el konulmuş ve şirketine kayyum atanmış olan Öztürk, sosyal medya hesabından mal varlığını nasıl kazandığını açıklamıştı. Amerika'da yaşayan Öztürk'ün dava için ülkeye dönüp dönmeyeceği merak edilirken, sonunda bir açıklama yaptı.

Dilan Polat ve Engin Polat çiftinin tutuklanmasının ardından diğer sosyal medya fenomenlerine yönelik soruşturmalar arttı ve yaklaşık 600'den fazla fenomen soruşturma kapsamına alındı. Bu isimlerden biri de Amerika'ya taşınan Eylül-Kenan Öztürk çifti oldu.

Mal varlığına el konulduktan sonra hakkındaki iddialara yanıt vermek için sosyal medya hesabından videolar çeken Öztürk, son olarak bir banka hesabının kapatılması nedeniyle parasına erişemediğini belirterek hayal kırıklığını dile getirdi. Takipçileriyle gerçekleştirdiği soru-cevap etkinliğinde Türkiye'ye dönmeyeceğini ve artık yatırım yapmayacağını ifade etti. Öztürk, işlerinin devam edeceğini ancak yeni yatırımlar yapmayı düşünmediğini ve eforunun karşılığını yurt dışında almak istediğini söyledi.