Dergi 8 sayısında da renkli, eğlendirici ve eğitici konulara yer veriyor. Tatil sayısı olarak da adlandırılan bu sayıda, “Yaz Tatiline Girerken” başlıklı bölümünde Kartal Belediye Başkanı Gökhan Yüksel’in, çocuklara yönelik yazısında, “Sevgili çocuklar; öncelikle yaz tatilinizin sağlıklı, huzurlu ve kitaplarla iç içe geçmesini diliyorum. Çünkü böyle bir yaz tatilinin besleyici, geliştirici, en keyifli tatil olduğuna inanıyorum; dergimizin yaz sayısının da bunun bir parçası olduğunu hatırlatmak istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Derginin yaz sayfaları, diğer sayılarda olduğu gibi yine dolu, yine eğlenceli ve eğitici... Gün geçtikçe okuyucudan daha çok ilgi gören, aileler ve öğretmenlerden gelen övgülerin ardından KE Çocuk dergisinin yeni sayılarını hazırlayarak okuyucunun beğenisine sunmaya devam edecek.

Okurlardan gelen çalışmalara da yer veren derginin bu sayısında öykü ve yazılarıyla Nazlı Deniz Güler, Gülsüm Cengiz, Elif Ersoy Öztürk, Arzu Alkan Ateş, Gamze Güller, Özgül Kömürcü, Semra Özkan, Sıddık Yurtsever, Eda Şalcı, Ramazan Teknikel, Dilek Yüksek, Reyhan Olgun, Ayşegül Kocabıçak, Demet Ekmekçioğlu, Aslı Pınar Zorba Yıldız; resimleriyle Öykü Kurt ve Zeynep Ezgi Çiftçi yer alıyor.

Esra İlter Demirbilek’e ait “7 Farkı Bulun”, Gamze Güller’e ait “Boyama”, Gönül Ayar Ünal’a ait “Akıl ve Zekâ Oyunları” sayfaları ile “Haydi Resim Yapalım” ve “Kitap Önerileri” sayfaları da dergiye renk katan sayfalar.

Sayfa dizgilerini Özge Boz’un gerçekleştirdiği “KE Çocuk” kapağı Hakan Sümer’e, sayfa çizgileri ise Hakan Sümer, Ebru Canlı, Özlem Açar ve Meryem Demir’e ait.