Kübalı asıllı milli voleybolcu Melissa Teressa Vargas Abreu, 16 Ekim 1999 doğumlu bir sporcudur. 23 yaşındaki bu yetenekli oyuncu, Türk statüsüne geçtikten sonra Türkiye milli voleybol takımında da yer almıştır. Fenerbahçe Kadın Voleybol Takımı'nın formasını giymekte olan Vargas, voleybol sahalarında etkileyici performansıyla tanınmaktadır.

Vargas'ın boyu 1 metre 94 santimetre olup, 76 kilogram ağırlığındadır. Pasör çaprazı pozisyonunda oynayan bu genç yetenek, smaç yüksekliği olan 3.26 metre ile dikkat çeker. Spor kariyerine 12 yaşında başlayan Vargas, Küba alt yaş milli voleybol takımlarında ilk adımlarını atmıştır.

2016-17 sezonunda Agel Prostejov takımına transfer olan Melissa Vargas, uluslararası arenada yeteneklerini sergilemeye devam etti. 2018-19 sezonunda Fenerbahçe'ye katılan Vargas, bu takımda da gösterdiği başarılı performansla adından söz ettirmiştir. Hem smaçlarındaki etkileyici yükseklik hem de pasör çaprazı pozisyonundaki hakimiyetiyle voleybol sahalarında izleyicilerin dikkatini çekmektedir.

Melissa Teressa Vargas Abreu, genç yaşına rağmen voleybol kariyerinde önemli adımlar atmış ve yetenekleriyle voleybolseverlerin takdirini kazanmış bir sporcu olarak öne çıkmaktadır.