KRT TV internet sitesinin genel yayın yönetmeni Cihan Güner ve haber koordinatörü Barış Can istifa etti.

Güner, istifa ettiğini X hesabından duyurdu.

“Gazeteciliğin namusunu koruduk” diyen Güner şu ifadeleri kullandı.

“Yaklaşık 6 yıl önce KRT’de başladığımız yolculuk, bugün sonlandı. Sevgili Adnan Bulut kaptanlığında, ekip arkadaşlarım ile çok güzel işler yaptık, gazeteciliğin namusunu koruduk. Takip eden, gerçeği aramamıza destek verenlere teşekkür ederim. Yine buluşacağız dostlarım.”

KILIÇDAROĞLU TALİMAT VERMİŞTİ
Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatıyla el değiştirilmesi istenen KRT TV için protokol anlaşması sağlanmıştı.

Veryansın'ın haberine göre KRT TV olayında yaklaşık 300 bin dolar kapora ücreti ödeyen kanalın yeni sahibi Fırat Bozfırat, sözleşmenin yapıldığı son tarih olan cuma günü anlaşmayı tamamlamıştı. Cuma günü kanala gelen Bozfırat’ın avukatı ve mali müşaviri, KRT TV’nin eski sahibi Ali Fırat Atabaş ile devir sözleşmesini imzalamıştı.

GENEL MÜDÜR DE İSTİFA ETMİŞTİ

Kanalın Genel Müdürü Adnan Bulut, görevinden ayrıldığını duyurmuştu.

Bulut, sosyal medya hesabından şu paylaşımda bulunmuştu:

“5 yıldır sürdürdüğüm KRT Tv Genel Müdürlüğü görevinden kendi isteğimle ayrıldım. Çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor, başarılar diliyorum.”

KANAL NE KADAR FİYATA EL DEĞİŞTİRDİ?
Edinilen bilgilere göre, kanalın satışı borçlar karşılığı gerçekleşti. Kanalın yaklaşık 3 buçuk milyon dolar borcunun olduğu iddia edilirken, satıştan çok az miktar da kanalın eski sahiplerine kalacak.

ÇALIŞANLAR NE OLACAK?
Kanalın el değiştirmesi sonrası KRT TV’de çalışan yaklaşık 70 kişinin akıbeti de merak konusu. Bu konuda da eski yönetimin yeni yönetime bilgi verdiği, çalışan ekibin iyi bir ekip olduğunu söylediği öğrenildi. Çalışanların büyük bir kısmının da bu satış sonrası kanaldan ayrılmayı düşünmediği de gelen bilgiler arasında.

‘KRT’Yİ DE SATACAK’
Veryansın Tv Genel Yayın Yönetmeni Erdem Atay ve Gazeteci Engin Balım, geçtiğimiz haftalarda “Cumhur’da Soylu çatırdaması! CHP İstanbul kongresinin bilinmeyenleri” başlıklı Youtube programında KRT TV’ye yönelik dikkat çeken ifadeler kullanmıştı. CHP İzmir Milletvekili Tuncay Özkan’ın “KRT benim değil” dediğini hatırlatan Engin Balım, “Ama onun tanıdıklarının” demişti ve “Tuncay Özkan’ı biraz tanıyorsam Kanaltürk’ü sattığı gibi KRT’yi de satacak” iddiasında bulunmuştu.

Balım, “Büyük bir mağduriyet edebiyatıyla CHP’nin paralarıyla, yani belediyelerin asansörden, oradan, buradan alınan paralarıyla KRT’yi zengin bir iş adamına satmazlarsa ben de hiç bu adamları tanımadım” ifadelerini kullanmıştı.

Tuncay Özkan, asansör firması üzerinden CHP’li belediyelerden rant elde etmekle suçlanmıştı. CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül ile Tuncay Özkan’ın ilişkilerine dikkat çeken Erdem Atay da “Satılacak kişinin Mustafa Sarıgül’e yakın bir kişi olduğunu duydum” demişti.