Yeşilçam'ın efsane ismi Kadir İnanır, sabah saatlerinde Beykoz’daki evinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırıldı. Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Necdet Sağlam, Kadir İnanır’ın sağlık durumuyla ilgili basın açıklaması yaptı. İşte detaylar:

Beyin damarında pıhtı oluştuğu belirlenen İnanır, yoğun bakım servisinde tedavi görmektedir. Başhekim Prof. Dr. Sağlam, “Sabah saatlerinde sevgili sanatçımız Kadir İnanır ambulansla hastanemize geldi. İlk olarak acil ekibimizi topladık. Nöroloji, anestezi, girişimsel radyoloji ve beyin cerrahisi uzmanlarından oluşan ekibimiz hızla müdahale etti. İlk değerlendirmede, sağ tarafında felç olduğu ve şuurunun kapalı olduğu tespit edildi. Tetkikler sonucunda beyin tomografisi çekildi ve ana besleyici damarda tıkanıklık saptandı” şeklinde konuştu.

Başhekim Sağlam, ilk 2 saat içinde başarılı bir işlem gerçekleştirildiğini belirterek, “Tıkanıklık açıldı ve beynin beslenmesi sağlandı. İşlemin ardından çekilen MR görüntüleri de başarılı olduğunu gösterdi ve beynin beslenmesi şu anda stabil. Kadir İnanır, entübe edilerek yoğun bakıma alındı. İlk 24-48 saat içinde uyandırma yapılmayacak, ancak herhangi bir komplikasyon olmadığı takdirde durumu stabilize edilecek. İşlem başarıyla tamamlandı ve şu anda yoğun bakım ünitemizde takip altındadır” şeklinde açıklama yaptı.