İYİ Parti Sözcüsü ve Medya İlişkileri Başkanı Kürşad Zorlu, partisinin Başkanlık Divanı toplantısının ardından düzenlediği basın toplantısında temel gündem maddelerinin şehitler ve terörle mücadele olduğunu belirtti. Zorlu, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin PKK terör örgütüne karşı verdiği mücadeleyi vurgulayarak, Türk devletinin bölünmez bütünlüğünün, egemenliğinin savunucusu olan Türk ordusunun, terörle mücadelede desteklenmesinin her Türk vatandaşının temel görevi olduğunu ifade etti.

Basın toplantısının ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Zorlu, Bilecik Belediye Başkanı Semih Şahin'in rüşvet iddiaları nedeniyle geçici olarak uzaklaştırılmasının ardından yapılan oylamada Mustafa Sadık Kaya'nın belediye başkanlığına seçilmesiyle ilgili olarak, İYİ Parti'nin kararlı bir şekilde siyasi dengeleri değiştirmek istediğini ve Bilecik'teki durumu izlediklerini belirtti. Zorlu, partisinin kendi adaylarını kazandırmak için sorumluluk aldığını ve bu kararlılığın devam edeceğini vurguladı.

Ankara ve İstanbul'da belediye başkan adaylarının henüz belirlenmediğini söyleyen Zorlu, aday tespit çalışmalarının devam ettiğini ifade etti. Adaylar belirlendikten sonra anketlerin tekrar yapılmasını arzu ettiklerini belirten Zorlu, seçimlerin milletin kararıyla şekilleneceğini ve İYİ Parti'nin kararlarının hayata geçirilmesinin önemli olduğunu ifade etti.

Editör: Berkay Akıncı