Denizbank Şube Müdürü Seçil Erzan'ın liderliğindeki dolandırıcılık iddiaları, Türkiye'de büyük bir yankı uyandırdı. İddiaya göre, Erzan ve altı şüpheli, aralarında ünlü futbolcuların da bulunduğu 21 kişiyi "yüksek karlı gizli fon" vaadiyle dolandırdı. Mahkeme, Erzan'ın tutukluluk halinin devamına karar verdi ve bir sonraki duruşma 8 Mart'ta gerçekleşecek.

İddianameye göre, Seçil Erzan, bankanın Levent'teki şubesinde müdür olarak çalışırken müşteki Bülent Çeviker'den kişisel güven ilişkisine dayalı 2 milyon dolar alarak, bu parayı yüksek kar vaadiyle geri ödeyeceğini söyledi. Ancak ortaya çıkan iddialara göre, Erzan'ın bu fonun varlığı sahte çıktı, ve ünlü isimleri, Fatih Terim gibi, bu dolandırıcılık şemasına dahil etti.

İddianamede belirtilene göre, Erzan, müştekileri bu sahte fona para yatırmaya ikna etmek için gerçekte olmayan bir fonun varlığını iddia etti. Erzan'ın, müştekilerin verdiği paraları kullanarak sahte belgeler oluşturduğu ve dolandırıcılık amacıyla hareket ettiği ifade ediliyor.

Seçil Erzan hakkındaki suçlamalar, "özel belgede sahtecilik" ve "ticari faaliyetler sırasında nitelikli dolandırıcılık" gibi ciddi suçlamalardan kaynaklanıyor. Hakkında talep edilen hapis cezası ise 252 yıl olarak belirlendi.