İyi Parti’de 3. Olağan Kurultay öncesi yönetimi eleştiren isimler Genel Başkan Meral Akşener'in imzasıyla kesin ihraç istemiyle Merkez Disiplin Kurulu’na sevk edildi. 

Kurucular Kurulu üyesi Ethem Baykal, Cumhuriyet’e yaptığı açıklamada “Kayıp bir partimiz var. İlan verdik, arıyoruz. Kurduğumuz parti ortada yok. Ben kimseyle şahsi mesele gütmüyorum. Benim meselem ilkesel. Ta ki partiyi bıraktırana kadar canlarını sıkarız”  sözlerini söyledi.

Baykal, “Demek ki FETÖ soruşturmaları uzun sürüyor. Akşener dahil olmak üzere bazılarının dosyasında da ‘gizlilik kararı’ olduğuna göre burada bir şeyler var. Bu kadar uzun soruşturmalar genel itibarıyla hukuka aykırıdır. Bir insanı 6-7 yıl şüpheli tutmak doğru değildir. Garson olayında 6 yılda çözülmeyen dosyalar varsa ve içi de doluysa ve adalet de yavaş işliyorsa biz bir ipin yumağını çözersek bazılarına kelepçe vurulabilir ve mal varlıklarına el konulabilir.” dedi.

''BİRİLERİNE KELEPÇE VURANA KADAR SAVAŞCAĞIZ''

“Birilerine kelepçe vurdurana kadar savaşacaklarını'' kadar savaşcaklarını söyleyen Baykal  “En iyi savunma saldırıdır. Her şeyi yapacağım. Gerisini, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı düşünsün” dedi.