Sözcü yazarı İsmail Saymaz, “Ak Parti, Ankara’dan umudunu kesti sayılır. Kazanmaktan söz edeni duymadım. Tahminler kaç farkla kaybedileceği üzerine yapılıyor” dedi.

Saymaz, yazısında şu ifadeleri kullandı:

''Ak Parti’nin yaptırdığı kimi anketlerde, çuvalla oy çıkardıkları Sincan’da bile Yavaş farkla önde görünüyor. Ak Partililer ‘Sincan böyleyse...’ diye kara kara düşünüyor. Kaygılanmakta haklılar.

PanoramaTR Direktörü Osman Sert, seçmende Yavaş’ın kazanacağına dair inancın yüzde 70’i bulduğunu ifade ediyor. AK Parti, Turgut Altınok’un adını açıkladıktan sonra bu oranın yükseldiğini belirtiyor Sert.

Sert’e göre ikisi de ülkücü kökenli olduğu için adaylar arasında kimlik kaynaklı bir gerilim yaşanmıyor. CHP ile bağını gölgede tutan Yavaş, Ak Parti ve MHP tabanından oy alıyor. Buna karşın Altınok’un Cumhur İttifakı’nın 14 Mayıs mevcudunu koruması bile zor. Yavaş, diyebilirim ki, siyasi tarihindeki en kolay seçim kampanyasını yürütüyor.”

İSTANBUL ANKETİNDE FARK 3.3 PUAN

Yavaş'ın rakipsizliği ve başarısı öngörülüyordu.
Asıl siyasi mucize İstanbul’da yaşanıyor.

İlkin güncel bir anket paylaşayım.

MetroPoll’un şubat araştırmasında İstanbullulara 31 Mart’ta
kime oy verecekleri soruldu.

Tablo şöyle:

Ekrem İmamoğlu: Yüzde 34.7

Murat Kurum: Yüzde 32.1

Meral Danış Beştaş: Yüzde 4.9

Buğra Kavuncu: Yüzde 2.5

Azmi Karamahmutoğlu: Yüzde 2

Mehmet Altınöz: Yüzde 1.8

Kararsızlar dağıtıldıktan sonra İmamoğlu yüzde 43.5’e, Kurum yüzde 40.2’ye, Beştaş yüzde 6.1’e, Kavuncu yüzde 3.1’e, Karamahmutoğlu yüzde 2.5’e, Altınöz de yüzde 2.3’e yükseliyor.

Optimar’ın araştırmasına göre ise, İBB’yi Ekrem İmamoğlu’nun kazanacağını düşünenler yüzde 44.3 iken Murat Kurum’un kazanacağını söyleyenlerin sayısı yüzde 36.5.''