Halk TV programcısı İsmail Küçükkaya, canlı yayında CHP yönetimi ile Halk TV arasında başlayan gerilime dair değerlendirmelerde bulundu.

Küçükkaya “Bir yıldır Halk TV ailesindeyim. Burada çok büyük bir haksızlık olduğunu gördüğüm için 3-4 dakikanızı alacağım. Ben Eren Erdem'in ve başkaları da var mı onun gibi düşünen, Kılıçdaroğlu ve CHP'ye büyük bir yanlış yaptırdıklarını düşünüyorum” ifadelerini kullanarak medyanın yüzde 90'ının iktidarın elinde olduğunu ve bu şekilde finanse edildiğini açıkladı.

'BİZE AMBARGO UYGULANIYOR'
Küçükkaya, Halk TV’nin kısıtlı imkanlarla ayakta kalmaya çalışan az sayıdaki basın kuruluşundan biri olduğunu kaydederek, “Halk TV, RTÜK tarafından en çok ceza alan kanal. En fazla denetime tabi olan kanal. Medya dünyasının içinde Halk TV'nin çok özel bir durumu var. Bize ambargo uygulanıyor. Devletimizin firmalarından reklam verilmiyor. Her gün zamlarla karşı karşıyayız. İktidar böylesine bir konjonktürde ne tartışılsın ister” diye sordu.

'EREN ERDEM'İN TAVRI KILIÇDAROĞLU TARAFINDAN SORGULANMALIDIR'
“Aslında Eren Erdem, Halk TV'yi de kurtardı” yorumunu yapan Küçükkaya, sözlerini şöyle sürdürdü:

Biz habercilik yapan bir kanaldayız. Ben CHP'nin yayın organındaki gibi mi yayın yaptım? Hiçbir müdahale yok. Bizi kısıtlayan şeyler var. Yasalar ve RTÜK'le ilgili ağır ceza yediğimiz için çok dikkat etmeye çalışıyoruz. 'Şu konuları görmeyin' deniliyorsa benim tanıdığım Halk TV yönetimi buna geçit vermez. İktidarı eleştirdiğimiz gibi Kılıçdaroğlu'nu da İmamoğlu'nu da eleştiririz. Biz taraf tutmuyoruz. Halk TV, kuru gürültüye pabuç bırakmaz. Halkımız bunu değerlendirecektir. CHP'nin yapması gereken seçim sonuçlarının analiz edilmesi ve yerel seçimlerin kaybedilmemesi için atılması gereken adımlardır. Eren Erdem'in tutumu Kılıçdaroğlu tarafından sorgulanmalıdır.

NE OLMUŞTU?
CHP Genel Başkan Yardımcısı Eren Erdem’in imzasıyla CHP ile Halk TV arasında yapılan anlaşmanın tek taraflı olarak feshedildiği duyurulmuştu.