Beşiktaş'ta teknik direktör Fernando Santos'un Ziraat Türkiye Kupası'nın alınmaması veya takımın Avrupa kupalarına katılamaması durumunda görevine son verileceği iddiaları gündemdeydi.

Hürriyet'in haberine göre, siyah-beyazlıların Başkanı Hasan Arat'ın "Santos'a inanıyoruz, güveniyoruz. Zaten böyle olmasa yola birlikte çıkmazdık. Zor dönemde geldi. Kendisiyle sözleşmesi bitene kadar çalışacağız." şeklinde konuştuğu öne sürüldü.

Portekizli teknik adam Santos ise, "Büyük hedefler ve projelerle geldim. Sabırlı olmak gerekiyor. Sezon başında göreve gelmedim. Ben gelmeden bu takım kurulmuş. Eksiklikler vardı. Devre arasında 2 süper takviye yaptık. Antrenmanlarda uyguladığımız sistem maalesef sahada gerçekleşemiyor. Ancak bu sorun çözülecek ve taraftarların istediği Beşiktaş sahada olacak." değerlendirmelerini yaptı.

Fernando Santos'un Beşiktaş karnesi şöyle: 15 resmi maçta 7 galibiyet, 3 beraberlik ve 5 mağlubiyet yaşarken, maç başına ortalama 1.60 puan aldı. Siyah-beyazlılar sezona Şenol Güneş yönetiminde başlamış, deneyimli teknik adamın ayrılığının ardından sırasıyla Burak Yılmaz, Rıza Çalımbay ve Serdar Topraktepe görevi devralmış, Süper Lig'in 20. haftasında ise Fernando Santos'u getirmişti.