Hasan Arat  kadro dışı bırakılan  Vincent Aboubakar, Valentin Rosier, Rachid Ghezzal, Eric Bailly ve Jean Onana'yla ilgili konuştu.

Arat'ın açıklamaları şu şekilde;

Kulübümüz 3 Aralık'ta bir demokrasi sınavına girdi ve bu sınavdan alnının akıyla çıktı. Beşiktaş, seçimle birlikte bir bakım ve onarım sürecine girmiştir. Gelişim ve kurumsallaşma yönünde çok sağlam adımlarımız olacak. 3 Aralık'ta tarihimizin en çok oy kullanılan seçimini yaşadık. 2 bine yakın üyemiz kalabalıktan oy kullanamadı. Bu seçim, Akatlar'daki son seçimdi, bitmiştir artık. Bundan sonra divan kurulu toplantıları da bu şekilde olduğu gibi en nezih ortamda yapılacaktır.

Kadro dışı kararı çok etkili olmuştur. Karara konu olan oyuncular bizimle görüşerek gerekeni yapacaklarını ifade etmişlerdir. Büyük Beşiktaş camiasının futbolcusu olmanın gerekliliklerini karşılayacaklarına inanıyorum. Ara transferde gerekli takviyelerin yapılması için tüm çalışmalar devam ediyor.

Halil Umut Meler'e yapılan saldırıyı büyük üzüntüyle izledik. Hatırlayın, Josef De Souza arkadaşını bir taraftar saldırısından kurtarmak isterken ceza almıştı. O gün Josef'in yaptığı uyarılar ne yazık ki gerçek oldu.

100. YILA ÖZEL FORMA

Yönetim kurulu olarak altyapı politikalarımıza devam edeceğiz. Gençlerimizin Lugano karşısındaki performansını büyük bir gururla izledik.

Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılı için özel forma tasarladık. Tanıtım sonrası satışa sunacağız.