Trendyol 1. Lig'in 34. ve son hafta maçında Erzurumspor FK'yı 4-0 mağlup eden Eyüpspor, 75 puanla ligi zirvede tamamladı.

Eyüpspor'un Süper Lig'e yükselmesinin ardından teknik direktörü Arda Turan, kupa töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Turan, birçok rekora imza atarak şampiyon oldukları için mutlu olduklarını belirterek, "Ligin ikinci haftasında liderliği aldık ve bugün lider tamamladık. Takımım birçok rekoru kırdı; gol ortalamasını artırarak, en çok topa sahip olma ve en çok koşma gibi. Bu nedenle herkese teşekkür ediyorum." dedi. Yatırımlar için Murat Özkaya ve Fatih Kulaksız'a teşekkür eden Turan, ekibine ve oyuncularına övgüler yağdırdı. Oyuncuların birlikte iyi bir performans sergilediğini vurgulayarak, futbolun bazı temel unsurlarının önemine değindi.

Her antrenmanda çok çalıştıklarını ve oyunlarını sürekli geliştirmek için çaba gösterdiklerini belirten Turan, şampiyonluğun çok emek gerektirdiğini ve hak ettiklerini ifade etti. Ülke futboluna örnek olabilecek bir oyun sergilediklerini dile getiren Turan, bunun kıymetinin bilinmesini umduğunu söyledi.

Süper Lig'deki kısa vadeli hedeflerinden bahseden Turan, önceliklerinin kalıcı olmak olduğunu belirtti. Uzun vadeli hedeflerinin olduğunu ancak önceliklerinin insanlara güzel futbol izletmek ve gençlere örnek olmak olduğunu söyledi.