Yunanistan Haberleri

yunanistan haberleri ve güncel yunanistan gelişmeleri, yunanistan ile ilgili tüm video, yunanistan fotoğrafları ve yunanistan haberleri Toplumsal Haber sitemizde


Politika

Yunanistan Başbakanı Kiryakos Miçotakis, 13 Mayıs'ta Türkiye'yi ziyaret edecek. Ankara, iki ülke arasındaki olumlu havayı korumayı hedefliyor.

Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Fransa Strasbourg'daki temasları sırasında eski Yunanistan başbakanı Aleksis Çipras ile görüşme gerçekleştirdi.

Politika

Dışişleri Bakanlığı, Yunanistan'ın Ege Denizi'nde ilan edeceğini duyurduğu "deniz parkı" hakkında açıklama yaptı.

Dünya

Yunanistan Dışişleri Bakanı Yorgos Gerapetritis, Türkiye ile Münhasır Ekonomik Bölge ve kıta sahanlığı konularının çözümünde ilerleme kaydedilebileceğinden umutlu olduğunu belirtti.

Gündem

Yunanistan günlerdir devam eden orman yangınlarıyla boğuşurken tatile çıkan Göç ve Sığınma Bakanı Notis Mitarakis, 'kişisel nedenlerle' istifa etti.

Dünya

Yunanistan'da günlerdir etkili olan orman yangınlarında durumun daha iyi olduğu bildirildi. Türkiye'den gönderilen yangın uçakları da bölgede mücadeleye destek oluyor.

Dünya

Yunanistan’da Volos kentinde devam eden orman yangınlarının kontrolden çıkmasıyla askeri hava üssünün dışındaki mühimmat deposunda patlama yaşandı.

Gündem

Eğriboz Adası'ndaki Karistos bölgesinde Yunanistan'a ait yangın söndürme uçağı düştü. Uçağın düşme anı canlı yayında görüntülendi.

Gündem

Türkiye ile Yunanistan arasındaki diplomatik temaslarda, iki tarafın da karşı ülkenin “kırmızı çizgilerine” dokunacak konularda gerilimi tırmandırıcı açıklamalar ve ifadeler...

Dünya

Yunanistan'daki orman yangınları tüm çabalara ve müdahalelere rağmen kontrol altına alınamıyor.

Dünya

Yunanistan'daki yangınlarda çok sayıda hayvan öldü, 25 ev kül oldu

Gündem

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, NATO zirvesi için gittiği Litvanya'da Yunanistan Başbakanı Miçotakis ile görüştü.