Polis baskını sonrası 10 yaşındaki Şilan şoka girdi, konuşamaz hale geldi

Tutuklanan Digor Belediyesi Meclis Üyesi Hamit Taşdelen’in evine yapılan polis baskını sırasında korkudan şoka girip, konuşmaz hale gelen 10 yaşındaki engelli kızı, her kapı çalındığında ürküyor. 

Gündem 13.10.2020, 09:33
Polis baskını sonrası 10 yaşındaki Şilan şoka girdi, konuşamaz hale geldi

Kars’ta 1 Ekim günü yapılan operasyonda Kars Belediye Eşbaşkanı Şevin Alaca ile birlikte gözaltına alınan HDP’li Belediye Meclis üyeleri ve İl Genel Meclis üyelerinin de aralarında olduğu 21 kişiden 16’sı çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Mahkemenin hakkında tutuklama kararı verdiği kişilerden Digor Belediye Meclis Üyesi Hamit Taşdelen’in evine yapılan polis baskını sırasında fiziksel engelli olan 10 yaşındaki kızı Şilan Taşdemir, yaşadığı korku ile şoka girip konuşamaz hale geldi.

KORKUDAN ŞOK GEÇİRDİ
MA'da yer alan habere göre; Evlerine baskın yapıldığı günü anlatan anne Gülşen Taşdelen, sabah saat 04.00’da evlerinin kapısının çalındığını, açmaya fırsat verilmeden de kapılarının kırıldığını belirtti. Taşdelen, sonrasında yaşananları şöyle anlattı: “Evi didik didik aradılar. Eşim Hamit Taşdelen zaten kalp hastası. Eşimi yere yatırıp gözaltına aldılar. Küçük kızım fiziksel engelli. Eve baskın olduğu zaman küçük kızım korkudan şoka girdi ve konuşamamaya başladı.”

SÜREKLİ BABASINI SORUYOR
Daha yeni yeni konuşmaya başlayan küçük kızının sürekli babasını sorduğunu söyleyen Taşdelen, kızın hala her kapı çaldığında korktuğunu da aktardı. Taşdelen, “Polisler eve baskın yaptığı zaman bütün odaları aradılar. Kızlarım yatakta yorganlarını bile kaldırdılar. Ben de insanların mahremiyetine saygılı olmalarını istedim, dinlemediler. Küçük kızım babasını yere yatırılmış şekilde gördüğü zaman şok geçirdi. Hala o şoku üstünden atmış değil. Her gece babasını soruyor, yatmıyor bir türlü. Her kapı çalındığında kızım korkuyor” diye belirtti. 

Eşinin tutuklanması ile birlikte 4 kızı ile birlikte ortada kaldıklarını dile getiren Taşdelen, “Tek çalışanımız eşimdi, onu da tutukladılar. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” dedi.

KALP VE TANSİYON HASTASI
Taşdelen, kalp ve yüksek tansiyon olan eşinin sağlığından da oldukça endişeli. Baskın sırasında yere yatırılan eşinin hasta olduğunu söylemelerine rağmen, polislerin ellerine ters kelepçe takarak onu götürdüğünü söyleyen Taşdelen, cezaevinde rahatsızlanması üzerine hastaneye kaldırılan eşinin sağlığından endişe ettiklerini kaydetti.

Taşdelen, avukatların aktarımlarına göre dosyasında suç teşkil edecek bir şey bulunmayan eşinin sağlık durumu da göz önüne alınarak bir an önce tahliye edilmesini istediklerini belirtti.

Yorumlar (0)