HDP'den Ümit Özdağ'ın iddialarına yanıt

HDP Grup Başkanvekilleri Saruhan Oluç ve Meral Danış Beştaş, İYİ Parti'li Ümit Özdağ'ın iddialarına ilişkin açıklama yaptı.

Gündem 13.11.2020, 08:38
HDP'den Ümit Özdağ'ın iddialarına yanıt

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ bugün yaptığı açıklamada, "İYİ Parti’den iki kişi Akşener’in talimatı ile divandan habersiz CHP, Saadet ve HDP’lilerle birlikte oturup dört ay boyunca seçimlerin ikinci tura kalması durumunda açıklanacak bir anayasa hazırlamışlar" demişti.

HDP'DEN ÜMİT ÖZDAĞ'IN İDDİALARINA YALANLAMA

HDP Grup Başkanvekilleri Sarıhan Uluç ve Meral Danış Beştaş, gazeteci Barış Yarkadaş'a yaptığı açıklamada Ümit Özdağ'ın CHP, HDP, İYİ Parti ve SP birlikte anayasa taslağı hazırladılar iddiasını yalanladı.

HDP Grup Başkanvekili Saruhan Oluç, Barış Yarkadaş'a yaptığı açıklamada, "Biz herhangi bir anayasa çalışmasının içinde bulunmadık. Böyle bir çalışmanın içerisinde olmadık. Ümit Özdağ, muhtelemen yargı paketi ile ilgili yapılan görüşmeleri karıştırıyor olabilir" dedi.

Öte yandan Meral Danış Beştaş da "Böyle bir çalışmamız yok. Ümit Özdağ muhtemeler 2011 yılındaki tartışmaları hatırlıyor ve karıştırıyor olabilir" ifadesini kullandı.

Yorumlar (0)