AKP'li belediye başkanının istifasına silahlı kavga mı sebep oldu?

AKP'li Siverek Belediye Başkanı Şehmus Aydın, belediyede yaşanan silahlı kavgadan bir hafta sonra sağlık sorunları gerekçesiyle istifa etti.

Gündem 29.11.2020, 16:55
AKP'li belediye başkanının istifasına silahlı kavga mı sebep oldu?

AKP'li Siverek Belediyesi Başkanı Şehmus Aydın'ın sağlık sorunları gerekçesiyle istifasını dün Urfa Valisi Abdullah Erin duyurmuştu.

Erin, Meclis üyeleri arasından yeni başkanın seçileceği bilgisini verip, "Hayırlara vesile olmasını diliyoruz, Şehmus Başkana da Siverek'e yaptığı hizmetlerden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz, sağlık ve afiyet diliyoruz” ifadelerini kullanmıştı.

Siverel Belediye Meclisi üyelerinin de bulunduğu görüşmede Belediye Avukatı Selçuk Yıldızoğulları makamında silahla vurulmuştu.

AKP’li Belediye Meclis Üyesi İhsan Karakayalı, oğlu Kaya Karakayalı ve beraberindekiler 23 Kasım günü Siverek Beledisi Avukatı Selçuk Yıldızoğları’na Belediyenin Özel Kalem Müdürlüğü makamında görüşürken arbede çıktı. Güvenlik kamerası görüntülerinde tartışma sonunda bir kişinin Avukat Yıldızoğulları'na bir kişi yumruk attığı görüldü. Aynı anda kameranın görüş açısında olmayan bir kişinin Yıldızoğulları'nın bacağına ateş ettiği, görüntüleri izleyenlerin de "sıktı sıktı" dediği duyuldu.

Saldırı sonucu Yıldızoğulları’nın hastaneye kaldırılarak tedavisinin yapıldığı belirtildi. 

AKP'li başkanın, belediye meclis üyeleri ve belediyenin avukatı arasında yaşanan kavgadan bir hafta sonra istifa etmesi dikkat çekti.

Yorumlar (0)