Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) Başkanı Eren Üçlertoprağı, Uluslararası Otomobil Federasyonu (FIA) Başkanı Mohammed Ben Sulayem ile Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası'nın Türkiye'de tekrar düzenlenmesi amacıyla görüşmelerde bulunduklarını açıkladı.

Yapılan açıklamada, Ben Sulayem'in TOSFED onursal başkanı Serkan Yazıcı ve başkanı Eren Üçlertoprağı'nın ev sahipliğinde Marmaris'e gelerek gerçekleştirdiği görüşmelerin önemine vurgu yapıldı. TOSFED ve FIA yönetimleri arasındaki istişare toplantılarının yanı sıra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ben Sulayem'i kabul etmesinin, Türkiye'deki otomobil sporlarının gelişimi ve geleceği açısından önemli bir adım olduğu belirtildi.

Üçlertoprağı, ziyaretin değerlendirmesinde, "FIA Başkanı'nın ülkemize yaptığı ziyaret ve Cumhurbaşkanımızın kabulü, otomobil sporlarının Türkiye'deki gelişimi ve FIA'nın Türkiye'ye verdiği önemin bir göstergesi oldu. Mohammed Ben Sulayem ile Formula 1 ve Dünya Ralli Şampiyonası'nı tekrar Türkiye'ye kazandırma çabalarımızı içeren verimli görüşmeler gerçekleştirdik. Sayın Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz ve otomobil sporlarının Türkiye'deki gelişimi ve spor turizmiyle ülkemizin tanıtımı için çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz." şeklinde konuştu.