Fenerbahçe Beko, Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nin 30. ve son haftasında evinde konuk ettiği Büyükçekmece Basketbol'u nefes kesen bir maçta 92-90 mağlup ederek normal sezonu 25 galibiyetle tamamladı. Bu sonucun ardından Fenerbahçe Beko, play-off'ta Aliağa Petkimspor ile eşleşti. Büyükçekmece Basketbol ise 17. kez parkeden mağlup ayrılarak play-off dışında kaldı.

Maç, Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda oynandı ve Mehmet Şahin, Ziya Özorhon ve Batuhan Söylemezoğlu hakem üçlüsü tarafından yönetildi.

Fenerbahçe Beko'da Sestina 23 sayıyla öne çıkarken, Guduric 15 ve Biberovic 13 sayıyla katkı sağladı. Büyükçekmece Basketbol'da ise Reed 24 sayıyla takımını sırtladı, Franke 17 sayıyla oynarken, Bruinsma ve Perez ise 13'er sayı üretti.

Maçın periyotları şu şekilde geçti: İlk periyot 22-19 Fenerbahçe Beko üstünlüğünde geçerken, devre arasına Büyükçekmece Basketbol'un 38-37'lik üstünlüğüyle girildi. Üçüncü periyotu ise Fenerbahçe Beko 62-59 önde tamamladı.

Fenerbahçe Beko, play-off çeyrek final serisinin ilk maçında 16 Mayıs Perşembe günü saat 18:00'de Aliağa Petkim'i Ülker Spor ve Etkinlik Salonu'nda konuk edecek.