Gazeteci Fatih Altaylı 31 Mart Yerel Seçimlerini değerlendirdiği videosunda İYİ Parti'nin aldığı oy oranını hakkında açıklamalarda bulundu.

31 Mart resmi olmayan seçim sonuçlarına göre yurt genelinde yüzde 3.77 oy alabilen İyi Parti'de dikkat çeken gelişmeler yaşanıyor.

Fatih Altaylı Youtube kanalında yayınladığı videoda  geçtiğimiz sene yaşanan Cumhurbaşkanlığı seçimlerine değinerek "İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde tam aday belirleneceği gün masayı devirmeseydi böyle olmazdı" yorumunda bulundu.

Altaylı konuşmasında şu ifadeleri kullandı:

''İYİ Parti'nin doğuşuna da ölüşüne de şahit olduk. İYİ Parti iyi yönetilseydi böyle olmazdı. "İYİ Parti Cumhurbaşkanlığı seçiminde tam aday belirleneceği gün masayı devirmeseydi böyle olmazdı. Masayı devirdikten sonra masaya dönüşünü bu şekilde yapmasaydı böyle olmazdı. İYİ Parti orada masadan kalkarak kaybetti. Ya aylar öncesinde 'Kılıçdaroğlu varsa biz yokuz' diyecekti oylarını arttırırdı. Eğer böyle yapsaydı hiçbir şey olmazdı. Son anda kalkarak kendini çok yıprattı, dönerek de yıprattı ama esas ölüm fermanı bizim önümüzde imzaladı. Ne yöneticilerinin, ne parti yetkililerinin ne basın danışmanının kimsenin haberi yokken bize ittifakı sona erdirdiğini artık CHP ile bir seçim birlikteliği yapmalarının mümkün olmadığını söylediği gün...''