Program boyunca süren yayınlarda, sahte şeyhin 300 kişiyi bir termal otelde harem kurduğu ve müritlerine şifa vermek için kırbaçladığı ortaya çıktı.

ATV ekranlarında yayınlanan Esra Erol'un programına çıkan anne, kızı Mevlüde'nin kendisini şeyh olarak tanıtan Mustafa Çubuk'un yanına kaçtığını iddia ederek yardım istedi. Konu gündeme geldikçe yapılan ihbarlarda, Çubuk'un bir termal oteli kapatarak 300 kişiyle yaşadığı ve harem kurduğu öne sürüldü.

Fatma Hanım, kızıyla 7 aydır iletişim kuramadığını, kızının kendisine sahte bir hoca hakkında bilgi vererek "Hadislerdeki Mehdi dünyaya gelmiş ve Çanakkale'deymiş. Ben bu kişiyi görmek istiyorum" diyerek evden ayrıldığını belirtti. Sözde hoca tarafından bir termal otelde tutulan genç kızları da içeren bir grupla yaşadığı iddia edilen Çubuk'un, daha önce tarihi eser kaçakçılığından tutuklandığı ve ardından Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi'ne sevk edildiği ortaya çıktı. İddiaların odak noktasındaki Mustafa Çubuk'un kayıp olduğu ve uzun süredir haber alınamadığı belirtildi.

Programda yayınlanan bilgilere göre, Çubuk'un iddia edilen müritlerine şifa vermek amacıyla kırbaçladığı ve hatta 6 kız çocuğunu evlendirdiği iddiaları da ortaya atıldı. Birçok kişi, Çubuk'un 300 kişiyle bir termal otelde harem kurduğunu ve müritlerini kırbaçladığını iddia etti. Ancak programa bağlanan Hasan Bey, bu iddiaları reddederek, otelde kardeşçe yaşadıklarını ve kazançlarını tarım ve hayvancılıkla elde ettiklerini belirtti.