AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, partisinin Mersin mitinginde açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz haftalarda "Şeriata düşmanlık dinin kendisine husumettir" diyen Erdoğan'ın mitinginde dikkat çeken bir an yaşandı.

Erdoğan'ın kürsüde olduğu sırada kalabalığın içinden "Şeriat istiyoruz" sloganı atıldı. O anlar canlı yayına yansıdı.

Muhalefeti hedef alan Erdoğan, "Mersin zübük siyasetçilere mecbur değil. 31 Mart'ta bu kifayetsiz muhterislerin devrini kapatalım. Atatürk istismarcılarının devrini kapatalım" diye konuştu. 

Seçmene yönelik "hizmet" şantajını sürdüren Erdoğan, "Yerel yönetimlerde görevi Cumhur İttifakı'na verdiğiniz zaman ülkemizin dört bir yanını abad ederiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'ın açıklamalarından öne çıkanlar şu şekilde:

  • Sadece istismar siyasetiyle bu şehrin önünü tıkayanlara, kendi mensuplarından bile tahammül edemeyenler görüyoruz. Bunların kirli ittifaklarla kendi yerel iktidarlarını sürdürmek dışında herhangi bir gündemlerine rastlayamazsınız. Bunlarda vizyon, program, proje, müktesebat yok. Hayalleri sadece kendi siyasi çıkarlarıyla sınırlı. Bunların genel başkanları, milletvekilleri ne ki Mersin’deki adayları, teşkilatları ne olsun? Birbirleri ile uğraşmaktan gözleri ne ülkeyi ne şehirlerimizi ne de insanımızı görüyor.
  • Geriye düşen Mersin’in artık hesabını sormayacak mısınız? Mersin lafa gelince mangalda kül bırakmayıp lafa gelince tuğla üstüne tuğla koymayan bu zübük siyasetçi tiplerini sırtında taşımak zorunda değil. Gelin 31 Mart’ta bu Atatürk istismarcılarının, bu DEM müptelalarının devrini kapatalım. Cumhur İttifakı'mızın AK Parti’li ve MHP’li adaylarını destekleyerek Türkiye Yüzyılı'nın belediyecilik güneşinin ışıklarını Mersin’in semalarına salalım.
  • Cumhurbaşkanı olarak grup yönetimimiz bizim çok güçlü, yerel yönetimlerde de görevi sizler Cumhur İttifakı’na verdiğiniz zaman biz ülkemizin dört bir yanını, Mersin'imizi abad ederiz. Hiç kimse buna dur diyemez. İstanbul’da, Ankara’da, Mersin’de götürdüler, götürdüler de götürdüler. Ben diyorum ki 31 Mart akşamı bunlara güzel bir ders verelim. Ben size inanıyorum.