AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yerel seçim çalışmaları kapsamında 28 Mart Perşembe günü Bursa'nın Gökdere Meydanı'nda bir miting düzenleyecek.

Bursa Büyükşehir Belediyesi çalışanlarının mitinge katılımı için yoklama alınacağı bilgisi gündeme geldi. Cumhuriyet'in ulaştığı bilgilere göre, tüm güvenlik personeli ve amirlerinin (izinli olanlar da dahil) sivil kıyafetle mitinge katılacağı ve yoklama alındıktan sonra miting alanına hareket edileceği bildirildi.

Belediye İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı Mehmet Veysi Tutkun'un belediye müdürlerine "miting bitiminde herkes bana görünüp öyle evine gidecek" dediği aktarılan bilgiler arasında yer aldı.

İletilen mesajda şu ifadeler yer alıyor:

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş bu sabah tüm Daire Başkanları ve Müdürleri Merinos Kongre Merkezi'nde topladı. Yarın Cumhurbaşkanının mitingine tüm personelin kesinlikle katılması talimatını vermiş. Bizim İnsan Kaynakları ve Eğitim Daire Başkanı, Müdürlere 'miting bitiminde herkes bana görünüp öyle evine gidecek' demiş. Gerçekten katlanması çok zor bir durum. Anayasal bir suç işleniyor. İsmim gizli kalırsa ve sesimizi duyurursanız sevinirim.