Erbakan, 'Milli Görüş'ün başka partiye kazandırmak için seçime girmeyeceğini' vurgulayarak iktidar partisinin sundukları şartları yerine getirmesi koşuluyla İstanbul adaylarını çekeceklerini net bir dille söyledi.

'ŞARTLARIMIZI YERİNE GETİRİRSENİZ İSTANBUL ADAYIMIZI ÇEKERİZ'

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Erbakan, "Ey troller, bizim şartlarımız belli. İktidar İsrail’le ticareti sonlandırdığını ilan etsin, İsrail’e ihracatı kestiğini ilan etsin, Malatya’da İsrail’i korumak için kurulan Kürecik Radar Üssü’nü kapattığını ilan etsin ve emekli maaşını 20 bin TL’ye çıkardığını ilan etsin, biz bugün İstanbul adayımızı çekmeye hazırız" dedi.

'KİMSEYE KAZANDIRALIM DİYE SEÇİME GİRMEDİK' 

Erbakan, Yeniden Refah'ın İstanbul'da CHP'ye neden kazandırdığı konusunda açıklamalarda bulundu.

Kendisinin ve partisinin milletin derdine derman olmayı, maddi ve manevi kalkınmayı gerçekleştirmeyi, belediyelerde ahlaklı belediyecilik dönemini başlatmayı ve milletin kurtuluşuna vesile olmayı hedeflediğini belirten Erbakan, ayrıca, yaşanabilir bir Türkiye ve adil bir dünya vizyonuyla hareket ettiklerini ve heykelci, rantçı belediyecilikten milleti kurtarmayı amaçladıklarını vurguladı.

Erbakan, seçimlere girmelerinin nedeninin, Milli Görüş belediyeciliği ile Türkiye'yi ahlaklı belediyecilikle tanıştırmak olduğunu ifade etti ve seçimlere kazandırmak veya kaydettirmek gibi bir amacı olmadığını belirtti.