İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından restore edilerek 2021 yılının Eylül ayında sanatseverlerle buluşan tarihi Bebek Sarnıcı yeni bir sergiye ev sahipliği yapıyor. İBB Kültür ve İBB Miras katkılarıyla, Didem Yağcı’nın, özgün teknik ve renk seçimiyle yarattığı optik illüzyon ve geometrik formlar ile oluşturduğu katmanlı eserleriyle kurguladığı “Düşleme Sanatı” sergisi 7 Temmuz 2024 tarihine kadar ziyaret edilebilecek.

Didem Yağcı yeni sergisinde, 2009 yılında okuduğu Stephano D’anna’nın “Tanrılar Okulu” adlı kitabından aldığı ilhamla yola çıkarak, yıllardır felsefi ve sanatsal boyutta ele aldığı düş ve gerçeklik kavramlarının arasındaki ince çizgiye dikkat çekiyor ve kendi deneyimleri, gözlemleriyle hayali bir gerçeklik kuruyor. Yağcı, düş̧ kurmanın kişiyi aslında gerçek varoluşsal özgürlüğe ulaştırdığının altını çiziyor.

Sanatçı, bu sergi kapsamında Bebek Meydanı’na yerleştirilecek “Mucize” adlı dış mekan heykeli ile düşte ustalaşma sanatına farkındalık yaratmayı amaçlıyor. “Düşleme Sanatı” sergisi, 7 Temmuz 2024 tarihine kadar Bebek Sarnıcı’nda ziyarete açık…