Galatasaray camiası, 17 Mayıs 2000'de kazandıkları UEFA Kupası’nın yıl dönümünü, yapımı devam eden Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri’ndeki piknik organizasyonunda kutladı. "Tarihin yazıldığı günde, geleceğin yazılacağı yerde" mottosuyla düzenlenen etkinliğe Galatasaray Başkanı Dursun Özbek ve yönetim kurulu üyeleri, Sportif AŞ Başkan Vekili Erden Timur, eski başkanlar Faruk Süren, Alp Yalman, Adnan Polat ve Burak Elmas, dönemin futbolcuları, Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk ve kulüp üyeleri katıldı.

Dursun Özbek: "UEFA Kupası, Türkiye’ye Futbol Tarihinde Getirilmiş En Büyük Zafer"

Dursun Özbek etkinlikte yaptığı konuşmada, 17 Mayıs’ın geleneksel bir kutlama günü haline geldiğini belirterek, "Türkiye’ye futbol tarihinde getirilmiş en büyük zafer. Bizden sonra gelen yönetimlerin daha büyük zaferleri kulübümüze armağan etmeleri gerekiyor. Okan hocamla iki yıldır birlikte çalışıyoruz. Takımımızı başarıdan başarıya koşturuyor. İnşallah bu başarıyı gelecek yönetimlerle artırarak devam ettirir. Okan hocayı çok seviyoruz" dedi.

Okan Buruk: "Galibiyetle Şampiyonluğa İmza Atmak İstiyoruz"

Kendisi için hazırlanan videoyu izlerken iki kez duygulandığını ifade eden Okan Buruk, "Birincisi UEFA Kupası finalini, ikincisi de kendi maçımı ve geçen seneki şampiyonluğu seyrederken. İnşallah bu sene pazar günü bir şampiyonluk daha kazanırız ve bu sevinci hep birlikte yaşarız. Galatasaray için başarıya giden yol birliktelikten geçiyor. Hepinize teşekkür ediyorum" dedi.

Alp Yalman: "Galatasaray’da Yönetimler Birbirine Destek Olur"

Alp Yalman, "Galatasaray’da yönetimler bir sonraki yönetim için temelleri atar. Dursun başkan temelleri attı ve tuğlaları koydu. Kendisine ve tüm camiamıza hayırlı, uğurlu seneler diliyorum" dedi.

Faruk Süren: "Mayıslar Bize Yakışıyor"

Faruk Süren, "Bu başarıları tekrarlamamız lazım. Mesajımız bu. Mayıslar bize yakışıyor, mayıslar bize uğurlu geliyor. Florya’daki tesislerden güçlü bir takım çıktı ve çok değerli bir kupayı kazandılar. Burada da çok güzel bir tesis görüyoruz. Okan da bizi hedefe götürecek. Pazar günü ezeli rakibimize karşı galibiyetle bitirmek hepimizin umudu olsun" dedi.

Adnan Polat: "İnşallah Nice Şampiyonluk ve Başarılar Kutlamalar Nasip Olur"

Adnan Polat, "17 Mayıs benim için özel bir gün. UEFA Kupası zaferinin yanı sıra, üç yıl önce torunum 17 Mayıs’ta 19.05’te doğdu ve ismini Aslan koyduk. Bu tesisleri görmekten mutluyum. Başkan ve yönetim kurulunun emeklerini yakinen görüyorum. İnşallah Galatasaray'ımıza nice şampiyonluk ve başarılar nasip olur" dedi.

Burak Elmas: "Galatasaray, İkinci Avrupa Kupasını da Bu Tesisten Çıkaracak"

Burak Elmas, "17 Mayıs’ta UEFA Kupası kazanırken yönetimdeydim. Galatasaray önümüzdeki 100 yıla hazırlanıyor. Dursun Özbek liderliğinde çok güzel bir tesis olacak. Galatasaray, ikinci Avrupa kupasını da bu tesisten çıkaracak. Buna inancım sonsuz" dedi.

Dursun Özbek: "Hedefimiz Yeni Kupalar"

Dursun Özbek, "24 yıl önce Galatasarayımız Avrupa’da tarih yazarak, UEFA Kupası’nı Türkiye’ye getirdi. Bu zafer hepimizin aklında. Önümüzdeki dönemde hedefimiz yeni kupalar kazanmak. Galatasaray, Avrupa’da yeniden tarih yazmak için hazırdır" dedi.

**2024-2025 Sezonunu Kemerburgaz Tesislerinde Açacağız

Özbek, Kemerburgaz Tesisleri’ndeki hazırlıkların son aşamada olduğunu belirterek, "Çalışmalarımızın büyük kısmı bitti, az bir işimiz kaldı. 2024-2025 sezonunu bu tesislerde açacağız. Bu tesisler Galatasaray’a uzun yıllar hizmet edecek ve stadımıza çok yakın. Diğer spor dallarına hizmet eden bir projemiz var. Kemerburgaz Metin Oktay Tesisleri, Galatasaray adına yakışan bir yer olacak" dedi.

**Erden Timur: "En Önemli Şey Galatasaray’ın Birlikteliği"

Erden Timur, "Galatasaray’ın ne kadar büyük bir camia olduğunu biliyordum. Sportif AŞ’de yönetici olduktan sonra dış dünyada iletişim kurduktan sonra da büyük ve saygı görülen bir camia olduğunu gördüm. En önemli şey Galatasaray’ın birlikteliği" dedi.

Galatasaray İkinci Başkanı Metin Öztürk ise, "Dursun Özbek liderliğinde tam yol ilerliyoruz. Umarım ikinci şampiyonluğumuz da Dursun başkanımızla olur" dedi.