Bakımevine 'Noel Baba' ziyareti 18 kişinin ölümüne neden oldu

Belçika’da yaşlıların kaldığı bakımevine moral için düzenlenen ‘Noel Baba’ ziyareti 18 kişinin ölümüne neden oldu.

Dünya 26.12.2020, 17:45
Bakımevine 'Noel Baba' ziyareti 18 kişinin ölümüne neden oldu

Belçika’nın kuzeyindeki Mol kasabasında bir bakım evini aralık ayı başında Noel Baba kıyafetli bir kişinin ziyareti sonrası 121 bakımevi sakini ve 36 çalışan koronavirüse yakalandı.

Mol kasabasının yetkilileri, gerçekleştirilen ziyaretin ardından hastalanan kişilerden 18'inin hayatını kaybettiğini açıkladı.Virüsün kaynağının tam olarak belirlenmesi için laboratuvar çalışmalarının sürdüğü belirtildi.

Mol kasabasının Belediye Başkanı Wim Caeyers, “Enfeksiyonların kaynağını belirlemek için yürütülen çalışmaların sonuçları henüz ortaya çıkmadı. Şu anda kaynağın kim olduğunu bilmek mümkün değil.” dedi.

NOEL BABA, COVİD-19 HASTASI ÇIKTI

Daha önce “Noel Baba” olarak moral için yaşlıları ziyaret eden kişinin koronavirüs taşıdığı açıklanmıştı.

Belçika basınındaki haberlerde, yaşlı bakımevinde kalan kişilerden birinin oğlunun Noel Baba kıyafetleri giyerek beraberindeki birkaç yakınıyla bakımevi sakinlerini ziyaret ederek moral vermek istediği, ziyaretten birkaç gün sonra Covid-19 vakalarının başladığı belirtilmişti. Bakımevinde vakaların artması üzerine ortaya çıkan ziyaret gününe ait fotoğraflarda birçok kişinin maskesiz olduğu görülmüştü.

Yorumlar (0)