CHP'de daha önce Düzce Akçokoca Belediye Başkanlığı yapan, bu seçimlerde de yeniden aday gösterilen Fikret Albayrak'ın Menzil hayranı olduğu ortaya çıktı. 

2009 seçimlerinde CHP'den Düzce Akçakoca Belediye Başkanı olan Fikret Albayrak, 31 Mart yerel seçimlerinde yeniden CHP'nin Akçakoca Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

2013 yılında Akçakoca'yı ziyaret eden Menzil cemaatinin liderlerinden Fevzeddin Erol'un, dönemin CHP'li Belediye Başkanı Albayrak tarafından ziyaret edildiği ortaya çıktı.

Sosyal medya üzerinden görüşmeye ilişkin yayınlanan videoda, Erol'un bulunduğu odaya alınan Albayrak'ın, Erol'un elini öptüğü görüldü. Ayrıca videoda, Albayrak'ı, Erol'a takdim eden kişinin de "1,5-2 saatten beri belediye başkanı sizi bekliyor, sizinle görüşmek için" dediği duyuluyor.

Albayrak, Erol'a "Ne güzel sizi görmek burada. Valla ne güzel ilçemizde sizi görmek, çok sevindik. Buradan bütün dostlarımız giderdi Adıyaman'a, hep böyle merak ederidk. Çok da hoşumuza gitti, çok şükür" derken, odada bulunan bir kişinin ise Albayrak için "Başkanım gerçek bir mücahid" dediği duyuluyor.