Denizli'nin Acıpayam ilçesine bağlı kırsal Kelekçi Mahallesi'nde tek başına yaşayan 65 yaşındaki Şahin Demirten'in hayatı, 16 Eylül'de komşusu Cihan G. (21) tarafından 112 Acil Servis'e yapılan bir ihbarla dramatik bir şekilde son buldu. Cihan G., Demirten'in evine 500 metre kala motosikletiyle yol kenarındaki taşlara çarptığını bildirerek yardım istedi. Ancak sağlık ekipleri olay yerine vardığında Demirten'in yaşamını yitirdiğini belirledi. İlk incelemede, yaşlı adamın kalp krizi geçirip motosikletinin kontrolünü kaybederek taşlara çarptığı düşünüldü.

Demirten'in çocukları Ceyhun Demirten ve Ceylan Kaçar, olayı şüpheli buldu ve olay yerindeki kırık sopa parçaları ile kan izlerinden şüphelenerek savcılıktan olayın tekrar incelenmesini talep etti. Savcılık, dosyayı JASAT (Jandarma Asayiş Şube) ekiplerine teslim etti. JASAT dedektifleri, motosiklette herhangi bir kırık olmadığını tespit etti. Ayrıca olay yerinde bulunan sopa parçalarının, komşu bir evdeki odunlarla uyumlu olduğu ortaya çıktı. Üstelik, bu komşu aile ile Demirten arasında daha önce yaşanmış bir husumet bulunmaktaydı.

Gözaltına alınan Cihan G., cinayeti itiraf etti. Demirten'e saldırdığını, bu sırada babası Hasan G., annesi Makbule G. ve kız kardeşi Serap G.'nin de kendisine yardım ettiğini açıkladı. Bu olay, başlangıçta bir kaza gibi gösterilmeye çalışılmış ancak ailenin planlı bir cinayet işlediği ortaya çıkmış oldu.