Kübra Karabulut/ Ankara

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından CHP’nin değişim tartışmaları sıkça konuşuluyor. CHP Olağan Kurultay’a yönelik çalışmalarını sürdürürken, halk tarafından yerel seçim hazırlıklarına ne zaman başlanacağı ve nasıl hazırlanacağı merak ediliyor. CHP İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, kongre süreçlerinin devam ettiğini belirtti.

Zeybek, “Kongrelerin devam ettiği süreçte parti içi konuların konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz. Eylül ayından sonra da kongreler biter ve genel stratejik süreç başlar” dedi. Her kongre sürecinde bu tür konuların gündeme geldiğini vurgulayan Zeybek, özel bir durum olmadığını söyledi.

ÖRGÜTÜN BİRBİRİNİ DİNLEMEYE İHTİYAÇI VAR

CHP’li Zeybek yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

İlçeler delege seçimlerini yaptı, ilçe kongreleri pazar günü başlayacak ve 4 hafta sürecek. Sonrasında 4 hafta boyunca da il kongreleri yapılacak. Yani parti içi meselelerin konuşulmasından daha doğal bir şey olamaz. Bu sebeple ben bu yönde bir değerlendirmeye katılmıyorum. Bence örgütün daha çok birbirini dinlemeye ve görüşlerini söylemeye ihtiyacı var. Bunu uygun ortamlarda, partinin etkili kurullarında, kongre salonlarında yapmalı. Kimseye hakaret etmeden, eleştirilerin ya da önerilerin dile getirilmesi gerekir. Bunu bütün delegelerimizin yapacağını biliyorum zaten, bizim kongre süreçlerimiz hep böyle geçer. Ben bu görüşe katılmıyorum. Şu anda yerel seçimle ilgili kim çalışma yapıyor ki? Yani hangi parti yapabilir ki enflasyonun geldiği bu noktada, her şeye zam gelen bu ortamda… Biz kongreleri en hızlı şekilde tamamlayıp Ekim ayından sonra kalan 6 aylık sürede yerel seçime hazırlanacağız.