Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sözcüsü Faik Öztrak, Tekirdağ'da Süleymanpaşa 4. Olağan İlçe Kongresi'ne katılarak açıklamalarda bulundu. Seçim sonuçlarından bahsederken "CHP Genel Başkanı, Türkiye'de atılan her 2 oydan bir tanesini aldı" diyen Öztrak, "Şimdi biz bunun üzerine daha fazla oyu inşa etmek yerine daha birinci günde başladık birbirimizle kavga etmeye. Tabii ki yenileneceğiz, yenileniyoruz" ifadelerini kullandı.

Gazete Duvar'da yer alan habere göre Öztrak, devamında, "İlçe başkanlarımız değişiyor; il başkanlarımız, kurultay delegelerimiz, parti yönetimimiz değişecek" dedi.

Sokağa çıkıp insanlarla konuştuğunu söyleyen Öztrak, "Benim aldığım en büyük tepki şu arkadaşlarç 'Faik Bey, tamam seçimi kaybettik. Seçim kazanılır, kaybedilir. Hepsi olabilir ama seçim bittiğinden beri siz birbirinize düştünüz, birbirinizi yiyorsunuz. Bize sahip çıkmıyorsunuz. Bu hükümet üzerimizden silindir gibi geçiyor' Biz milletimize sahip çıkmak durumundayız. Bu aldığımız oyların bir sorumluluğu var" diye konuştu.