6 Şubat depremlerinde en büyük yıkımı alan Hatay’a, geçtiğimiz günlerde depremin yıl dönümü öncesi giden AKP'li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aday tanıtım toplantısında mevcut başkan ve CHP’den yeniden aday olan Lütfü Savaş yönetimi ile CHP’li yönetimlere isim vermeden yüklenmiş, Hataylılara seçim öncesi adeta gözdağı vermişti. Erdoğan, kentin AKP yönteminde olması gerektiği sinyali vererek "Hatay, kamu yatırımlarını noksansız alsa da yereldeki vizyon eksikliği nedeniyle potansiyelini açığa çıkmakta zorlanan şehrimiz. Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay'a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı" diye konuşmuştu.

Erdoğan'ın sözlerine bir yanıt da Halk TV ekranlarında CHP'li Gamze Pamuk'tan geldi. Pamuk, Erdoğan'a verdiği yanıtta şunları kaydetti:

Cumhurbaşkanının Hatay açıklaması, hem şantaj hem de itiraf. Biz deprem zamanı Hatay'a yardımların ulaşmadığını haykırdığımızda Cumhurbaşkanı Erdoğan bizleri tehdit etmişti! Allah aşkına elinizi vicdanınıza koyun, 7 millet karşılık beklemeden o bölgeye yardım gönderdi. Siz kendi yurttaşınıza sırf size oy vermedi diye, yardım göndermediğinizi itiraf ediyorsunuz. İnsan biraz utanır insan biraz ar eder!