CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, Bitlis Emniyet Müdürü hakkındaki eleştiriyi paylaşan bir polisin Trabzon’dan Bitlis’e götürülerek gözaltına alındığını söyledi.

Bakan’ın Twitter paylaşımına göre söz konusu polis memuru, ‘Bombacı Mülayim’ kullanıcı adıyla Twitter’da polis ve asker haklarını dile getiriyordu.

Buna göre ‘Bombacı Mülayim’, Bitlis’teki bir polis memurundan kendisine gelen mesajı sosyal medyada paylaştı. Söz konusu mesaj, Bitlis İl Emniyet Müdürü Ortaç Şekeroğlu ve polis memuru eşini eleştiriyordu.

Bakan’ın aktardığına göre 14 Nisan’da Şekeroğlu’nun talimatıyla Terörle Mücadele Dairesi Başkanlığı’ndan bir komiser ve birkaç polis, ‘Bombacı Mülayim’i gözaltına almak için yaşadığı Trabzon’a gitti.

CHP‘li vekil, Trabzon’da çıkartılan arama kararıyla gözaltına alınan ‘Bombacı Mülayim’in, daha sonra Bitlis’e getirildiğini ve yarın sabah ifadesi alınmak üzere hakkında ek gözaltı süresi çıkarıldığını aktardı.

‘SANA BUNUN HESABINI SORARIM’

Bakan daha sonra Bitlis İl Emniyet Müdürü Şekeroğlu ve İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya seslendi: Şimdi Bitlis il emniyet müdürüne buradan sesleniyorum: Eğer bu anlattıklarımdan başka bir mevzu yoksa ve sen talimatla ifadesini aldırabilecekken şerefli bir polis memurunu terör suçlusu muamelesiyle sadece bu sebeple Trabzon’dan alıp Bitlis’e getiriyorsan sana bunun hesabını sorarım.

İçişleri Bakanı @AliYerlikaya sen de sadece yukarıdaki anlattığım sebeple bir polis hakları savunucusu bir polis memuruna bu zulmün yapılmasına izin verirsen senden de bunun hesabını sorarım. Yargı sürecini takip ediyorum. Karıncanın kardeşi var. Polisin kardeşi var o da CHP’dir, bu böyle biline!