Toplumsal yazarı Orhan Şahin, Kağıthane’de sürmekte olan seçim yarışıyla ilgili çarpıcı bir kulisi köşesine taşıdı.

CHP’nin Kağıthane Adayı Tonguç Çoban’ın, yarışın daha başında havlu attığını, "girdiği her ortamda kazanma iddiası olmadığını, görevini yapmaya geldiğini” dile getirdiğini aktardı.

Çoban’ın “ilçesinde ihanete uğradığını düşünen bir kişinin karşısında CHP Genel Merkezi’ni ve liderini eleştirdiğini” aktaran Şahin, yazısında konuyla ilgili şu ifadeleri kullandı:

Bu günlerde kulağım pek delik.

Tonguç Çoban ise kazanma iddiası olmadığını, görevini yapmaya geldiğini girdiği her ortamda dile getiriyormuş. 

Görev ne?

İstanbul’da bir CHP’li ilçe belediye başkan adayı kazanmak dışında nasıl bir görevle orada bulunabilir?

Kulağım delik ya.

Şunu da duydum yazmadan edemem.

İlçesinde ihanete uğradığını düşünen bir kişinin karşısında CHP Genel Merkezi'ni ve liderini eleştirmiş iyi mi?

"Seçim geçsin bunları" konuşacağız demiş?

SÖYLER'DEN ÖNDEŞ'E TAM DESTEK

Şahin, bu yerel seçimde Kağıthane'de oldukça iddialı olan Memleket Partisi cephesinde yaşananlarla ilgili de açıklamalarda bulundu. Toplumsal yazarı Şahin, Kağıthane'nin son sosyal demokrat belediye başkanı Osman Söyler'in yeğeni Hasan Söyler'in, ilk başta Serdar "Kurşun'un yeniden Kağıthane adayı olarak 2014’ün hesaplaşmasını gerçekleştirmesini istediği için Memleket Partili olmasına rağmen CHP adayı belirlenene kadar kendi partisinden aday dahi olmadığını" aktardı. Serdar Kurşun, 2014 yılında Kağıthane'de belediye başkanlığı seçimlerini kazanmış, fakat mahkemece tespit edilen bir hileyle ve kendi ifadesiyle "parti içinden gelen bir ihanetle" belediye başkanlığı koltuğuna oturamamıştı. Hasan Söyler'in, "'Madem Serdar Abi aday yapılmadı' deyip kolları sıvadığı" aktarılan yazıda, adaylıktan çekildikten sonra yerine aday olan Oktay Öndeş için "Şimdi kardeşim Oktay Öndeş adaydır. Dürüstlüğünü, hayırseverliğini tüm Kağıthaneliler bilir” dediği belirtildi.