Toplumsal Kağıthane

CHP Kadın Kolları Başkan Adayı Hatice Elagöz'le, adaylık sürecini, Kağıthane CHP ve CHP'li kadınlar için vaatlerini konuştuk. 

Adaylık kararını almasında nelerin etkili olduğunu, partili kadınlar için vaatlerinin neler olduğunu sorduğumuz Elagöz, sorumuzu şu şekilde yanıtladı: 

Toplumun hemen her kesiminin siyasi, ekonomik, toplumsal sebeplerle mağdur edildiği Türkiye'de kadınlar ve çocuklar toplumun en çok zorlukla karşılaşan kesimleri arasında... Ben öncelikle taciz ve tecavüz gören kadın ve çocukların sesine karışmak için mücadelemizi yükseltmek amacıyla aday olduğumu söylebilirim. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin iktidarını sağlamak için yollara düşen kadınlarımızın birlik ve beraberliğini sağlamak için aday oldum. Fakat en önemlisi, erkeklerin hedeflerine ulaşmasını sağlayan kadın değil kadın liderler yetiştirmek için adayım. Lider olmak isteyen erkeklere destek olan kadın yerine kadın liderler yetiştireceğiz. Motivasyonu yüksek, yeni bir kadın kolları başkanlığı kuracağız. 

CHP Kadın Kolları olarak kadın dayanışması içinde, her haklı haykırış için omuz omuza ve yan yana yürüyüşlerde,  taleplerimizi, itirazlarımızı, zaman zaman da isyanlarımızı dile getirmekten çekinmeyeceğiz. Kendi ayakları üstünde duran bir kadın kolları kuracağız. Kadınlara ilişkin somut adımlar atmamız gerekiyor. Her konuda iletişimde olacağız. Kadın örgütümüzü hiçbir ayrım yapmaksızın büyüteceğiz. Nerede haksızlık, hukuksuzluk, kadına ve çocuğa yönelik olumsuzluk varsa orada olacağız.