Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan  partisinin Karabük mitinginde Türkiye’den İsrail ile olan ticaretinin sürdüğünü hatırlatarak '' "Para yok mu, var. Nereye gidiyor para, faize gidiyor. İmtiyazlı holdinglere gidiyor, israfa gidiyor. Emekli 150 gram kıymayı alamıyor. Yoğurdunu sütünü peynirini alamıyor. Açlık grevine mahkum edilmiş, 84 yaşındaki teyze canının çektiği bir pideyi alamıyor ama makam araçları, makam uçakları, makam konvoyları, bunlar protokol masrafları bunlar almış başını gidiyor" dedi. İsrail'le ticaret yapılmasını da eleştiren Erbakan, "Bize mi kaldı İsrail ile ticaret yapmak, İsrail’e dikenli tel göndermek" ifadelerini kullanmıştı.

Erbakan’ın bu sözleri Habertürk’teki programda konuşuldu. Erbakan’ı eleştiren Türkiye gazetesi yazarı Cem Küçük, İsrail’e tel satılmasını hakkında şu ifadeleri kullandı:

''Bu tel meselesi, böyle yorumlanmıyor. Ak Parti hükümet olarak İsrail’e tel mel satmıyor, devlet olarak satmıyor. Ama bunu satan bazı büyük holdingler, şirketler var. O da dikenli tel değil, bazı çelik teller satılıyor. Biz serbest piyasayız, özel teşebbüs var; burada kalkıp da insanlara ‘Şunu yap, bunu yap’ deme gibi şeyimiz yok. Devlet kendi tekelindeki şeyleri vermeyebilir… Bu şirketler (İsrail’e) tel satıyor, dikenli teli kendileri yapıyor. ABD, İran’la kavgalıyken İran’a el altından silah satmadı mı savaşırken? Bu doğrudur anlamında söylemiyorum ama bu özel sektörün tel mel satmasına...”

 “İsrail’e tel satılmasını normal mi görüyorsun?” sorusuna Cem Küçük, “Evet, normal görüyorum” cevabını verdi.

İşte o anlar: