İYİ Partili Bilge Yılmaz “Bu şekilde devam edilmesi halinde, İYİ Parti bir sonraki dönem Meclis’e bile giremeyecektir.” açıklamasında bulundu.

31 Mart yerel seçimler sonrası İYİ Parti'de sular durulmuyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 27 Nisan tarihinde kurultaya gidileceğini açıklaması sonrası partide istifalar ardı ardına geldi.

İYİ Parti Ekonomi Politikaları Başkanlığı görevinden istifa eden Bilge Yılmaz, X hesabından İYİ Parti'nin yaşadığı sürece dair bir öz eleştiride bulundu ve yapılması gerekenleri sıralamıştı.

Yılmaz sosyal medya hesabı X üzerinden yeni bir açıklama yaptı.

Açıklamada şu ifadelere yer verdi:

''İYİ Parti olarak yerel seçimlerde büyük bir hezimet yaşadık. Son seçimden bu yana geçen 10 ayda 3 milyon 100 bin oy kaybettik. Bu erimenin sonucu olarak partimizin ülke siyasetini etkileme kapasitesini tamamen yitirdik. 

Hem Altılı Masa ittifakı ile girdiğimiz cumhurbaşkanlığı seçimini hem de hür ve müstakil girdiğimiz yerel seçimlerİ kaybettik. 

Bu başarısızlığın en büyük ve neredeyse tek sebebi ülkesini düşünen ve siyaset üreten insanlara kapıların tamamen kapatıldığı partimizin kurumsal zayıflığıdır.

Şunu kabul edelim ki, başarılı olmak öncelikli olarak partinin kurumsal kapasitesi, siyasi söylemleri, kadrosu ve bunları organize eden, yöneten liderlik tarzı ile ilgilidir.

Geçmişe dönüp baktığımızda, bir dönem milletimize umut olmuş ve yapılan güvenilir araştırmalarda oy oranı yüzde 20’lere kadar çıkmış bir İYİ Parti görüyoruz. Ancak üst üste yapılan hatalar ile kaybedilen güven partimizi yüzde 5'in altına düşürdü.

Dürüst olmak gerekirse, İYİ Parti’nin mevcut lideri ve yönetim anlayışıyla geleceğe dair milletimize ve özellikle gençlerimize verdiği hiçbir umut yoktur. Bu şekilde devam edilmesi halinde, İYİ Parti bir sonraki dönem Meclis’e bile giremeyecektir.

Bu durum Türk milletinin geleceği için İYİ Parti çatısı altında mücadele eden hiç kimse tarafından kabul edilemez.''