31 Mart tarihinde yapılacak olan yerel seçimlerde İstanbul Ataşehir ilçesinde CHP’den aday gösterilmeyen Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi, kendisinin yerine Onursal Adıgüzel’in aday gösterilmesiyle partisinden istifa etmiş; istifa metninde, “CHP'nin her kademesinde gece gündüz görev yapmış 40 yıllık bir partili olarak bu yaşananlar hem beni hem de milyonlarca partilimizi üzmüştür. Partimizin değerlerinin bu kadar hoyratça harcanmasına gönlüm razı değildir. Bu vesileyle 40 yıldır mensubu bulunmaktan onur duyduğum partimden istifa ediyorum" ifadelerini kullanmıştı.

BATTAL İLGEZDİ’DEN KENDİSİNİ PROTESTO EDEN KİŞİYE HAKARET

İçerenköy Mahallesine ait Uygulamalı İmar Planı bilgilendirme toplantısı Ataşehir Belediyesi tarafından düzenlendi. Yapılan toplantıya CHP’den istifa eden Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi’nin yanı sıra kendisi yerine aday gösterilen Onursal Adıgüzel de katıldı.

Toplantı esnasında bir kişi İlgezdi’yi protesto ederek “Diğer Belediye Başkan adayları yok mu başkanım?” dedi. İlgezdi de yanıt olarak “Buyursun gelsinler, herkes buraya davetlidir” dedi.

Protestocu, sözlerinin devamında “İçerenköy’ü imar rantçılarına peşkeş çekiyorsunuz” dedi. Bu sözler üzerine Battal İlgezdi sinirlenerek protestocu şahsa hakaret etti.

Battal İlgezdi, hakaretlerle dolu yanıtında şöyle konuştu:

Sana kaç para verdiler lan hadsiz herif. Kim kime peşkeş çekiyor. Ulan kim peşkeş çekiyorsa şerefsiz oğlu şerefsizdir. Seni buraya getiren de şerefsizdir. Ahlaksız herif. Haddini bil. Sen kimsin lan.. hadsiz herif. Şerefsiz burada bile oturmuyorsun. Seni kimin gönderdiğini biliyorum. O senin patronun varya, burada hanımlar var yine küfrederim şerefsiz.

Burada oturmuyor, Yenisahra Barbaros’ta oturuyor, burada bağırıyor, şerefsiz oğlu şerefsiz kimsin lan.. Ben 15 yıldır bu halka hizmet ediyorum, sen kimsin beni protesto ediyorsun. Haddini bil, işine bak.

İlgezdi’nin, kendisini protesto eden vatandaşa yönelik sarf ettiği hakaretler sosyal medyada gündem olurken, Battal İlgezdi’ye sosyal medyada eleştiri yorumları yağdı.