Aziz Yıldırım'dan Beşiktaş'ın Mourinho Açıklamasına Sert Tepki

Ülker Stadı'nın karşısında açılan seçim irtibat ofisinde konuşan eski Fenerbahçe Kulübü Başkanı ve yeni başkan adayı Aziz Yıldırım, Beşiktaş'ın Portekizli teknik adam Jose Mourinho ile anlaştıkları yönündeki açıklamasının gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Yıldırım, Beşiktaş'ı birilerinin tetikçiliğini yapmakla suçlayarak, "Mourinho ile yüz yüze görüştük ve 2 saat konuştuk. Beşiktaş 7 milyona anlaştık diyormuş, üstüne 5 de ben vereyim, 12'ye anlaşsınlar getirsinler. Yalan söylüyorlar. Bazı kişilerin tetikçiliğini yapmaya çalışıyorlar. Bu, Beşiktaş'a yakışmıyor. Ben Aziz Yıldırım olarak Süleyman Seba ile başkanlık yaptım, bu değeri iyi düşünsünler ve iyi taşısınlar," ifadelerini kullandı.

Mourinho ile yapılan görüşmede, Beşiktaş ile böyle bir konuşma geçmediğini vurgulayan Yıldırım, "Hasan Arat'a da söyleyeyim, bu tip konuşmalardan vazgeçsinler. 7 milyona gelecekse biz çekilelim. Beşiktaş'ın böyle bir gücü yok, ayıp. Birbirimize saygılı olacağız. Mourinho'ya söyleriz, anlaşıyormuşsun deriz, biz çekiliriz. İstanbul'a reklam çekimi için geldiğinde Beşiktaş'tan 2 kişi geldi bana dedi. Onlarla spor üzerine sohbet ettik, böyle bir konuşmamız olmadı," değerlendirmesinde bulundu.

"Bu 6 Sene Kayıp"

Aziz Yıldırım, 2018'den itibaren Fenerbahçe'de herhangi olumlu bir gelişme yaşanmadığını belirtti. Yarım bıraktıkları planları devam ettireceklerini söyleyen Yıldırım, "2018'den bu yana hiçbir şey yapılmadı, bir tane çivi bile çakmadılar. Boya badana bile yapılmadı. Herkes şikayet ediyor. 2018'deki planlarımız neyse onları uygulayacağız. Biz 20 sene Galatasaray'a yenilmedik, yenerken de 4-0, 6-0 gibi neticeler aldık. Galatasaray'a karşı bir üstünlüğümüz vardı, son dönemlerde bunu biraz kaybettik. İçeride yenildik, 20 senelik serimiz bitti. Bu maça gittik, yendik ve çocuklar mutlu oldu. Okullarına formayla gittiler, gururla taşıdılar. Galatasaray'ı biz her zaman yeneriz, bizim takım güçlü bir takım," diye konuştu.

Yeni haftada bir toplantı yapacağını ve vaatlerini detaylı şekilde anlatacağını belirten Yıldırım, "Pazartesiden sonra yapacağım toplantıda şampiyonluğu neden kaybettiğimizi detaylı şekilde anlatacağım. Dış güçler ve yan etkenlerden bahsetmeyeceğiz. İnşallah şampiyonluğu kazanırız. Kazanalım ben adaylıktan çekileyim, benim adaylığım önemli değil. Fenerbahçe mutlu olsun. Konyaspor-Galatasaray maçında beraberlik ikisine de yarıyor. İnşallah Konya iyi bir maç çıkarır ve yener. Ne olur göreceğiz," dedi.

1959 öncesi şampiyonluklar konusundaki bir soruya ise, "Bizim şampiyonlukların zamanı belli mi? Belli. Notere gideceğiz ve bunları tasdik ettireceğiz. Sonra gerekirse federasyona göndereceğiz. Gerisini federasyon düşünsün," yanıtını verdi.

Federasyon seçimlerinde de işin içinde olmayı planladıklarını anlatan Yıldırım, "Federasyon seçiminde işin içinde olacağız. Beni bir başkan adayı aradı. Kendisine şu tavsiyede bulundum: Yapacağın yönetim kurulunda 3 büyüklerden 2-3 kişi olmalı. Değerli, tarafsız davranabilecek insanları alın ve bu sorunları ortadan kaldırın dedim. Federasyon önce tarafsız olmalı, bunun oluşturulması lazım," şeklinde görüş belirtti.

Fenerbahçe Beko'ya THY Avrupa Ligi Dörtlü Finali'nde başarı dileğinde bulunan Yıldırım, "Her şey yanlış gidiyor, kulüp kurumsallaştı mı? 2018'e döneceğiz. Bu 6 sene kayıp. İlerlememiz lazım. İsmail Kartal'ı kim Fenerbahçe'nin antrenörü yaptı? İnşallah şampiyon oluruz, ona göre konuşuruz. Benim açıklamamdan sonra Mourinho ile çalışan oyuncular derbide etkilenmiş olabilir. Yeni birisi gelecek olursa olumlu yönde daha farklı oynarlar. Bir katkı olmuştur," diyerek sözlerini tamamladı.