2014 yılından beri İstanbul'un Maltepe ilçesinin belediye başkanlığı görevini yürüten Ali Kılıç'ın görevi, 1 Nisan'da yeni belediye başkanının belli olmasıyla sona eriyor. 

Kılıç, bugün bir veda konuşması yaparak sosyal medya hesaplarından yayımladı.

Kılıç, veda konuşmasında şunları ifade etti:

Çok kıymetli dostlarım, bugün 29 Mart 2024 Cuma.

Maltepe'de yüklendiğimiz sorumlulukla sürdürdüğümüz mesaimizin son gününde sizlerle bir kez daha buluşmak istedim. Halkın hakkı olan ihtiyaçlarını giderebilmek 10 koca yıl bütün olanaklarımızı seferber ederek hizmet ürettik. 2013 yılında tek başına geldiğim Maltepe'de, ektiğimiz ve hiçbir zaman sırt dönemeyecek olan sevgi tohumlarının boy vermesiyle bugün 550 bin kişilik dev bir aileye ulaşmanın huzurunu yaşıyorum. Maltepe'de hiçbir seçimi kaybetmedim. Sizin desteğiniz sayesinde Maltepe'de yüzde 40'larda 2'nci parti konumunda olan CHP'yi yüzde 63 ile zirveye taşıdık. Bunun için her birinize teker teker teşekkür ediyorum; değerli yoldaşlarım, dostlarım ve kardeşlerim. Ne mutlu bize ki 2 gün sonra, yani 31 Mart 2024 pazar günü yapılacak olan yerel seçimlerde halkımızın tercihi sonucunda görevi devralacak yöneticilerimize çağdaş kentlerle boy ölçüşebilecek bir Maltepe teslim edeceğiz. Bu duygularla önce Maltepe Belediyesi'nin değerli emekçilerine, müdürlerime, başkan yardımcılarıma, meclis üyelerime, tüm siyasi partilerimize, muhtarlarımıza ve büyük ailem Maltepe'ye en derin sevgilerimi ve saygılarımı sunuyorum.

Kısa bir süre nefeslendikten sonra sevgiye inanan dostlarımızla yürüyüşümüze devam edeceğiz. Maltepe'den yayılan sevgi İstanbul, sonra Türkiye için tam yol ileri diyeceğiz. Şuna inanıyoruz, Türkiye bugün yaşadığı zorlukları aşacak ve mutlaka yeni bir çıkış yolu bulacağız. Çünkü koşullar ne olursa olsun daima sevgi kazanacak. Şimdilik hoşçakalın