2023 seçimlerinde istediğini alamayan CHP'de 'değişim' tartışmaları sürüyor. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu CHP'deki yönetimin değişmesi gerektiğini söylerken Başkanlık koltuğuna da göz kırptı. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ise partiyi 'güvenli liman'a yanaştırma isteğinde şimdiye kadar taviz vermedi ve "Parti 'Aday ol' derse görevden kaçmam" ifadelerini kullandı.

CHP'deki bu tartışmalar medyada da geniş yer kaplıyor. Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV'de İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun yerel seçimlerde kaybedebileceği ihtimali üzerinde durarak CHP Genel Başkan adayı olmasının daha iyi olacağına yönelik mesajlar verdi.

Gazeteci Ali Avcu da Saymaz'ın bu yaklaşımına karşı sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulundu.

İmamoğlu, 2019'da aday gösterildiğinde de hem İmamoğlu'nun hem de ekibinin seçimi kazanacağına inancı olmadığını hatırlatan Avcu, şu ifadeleri kullandı:

"İsmail Saymaz bugün Sözcü Tv'de bir kez daha 'İmamoğlu İstanbul'u kazanamayabilir bu nedenle Genel Başkan adayı olmalı' temalı mesajları kamuoyuna enjekte etti!

İttifak tartışmaları ve İmamoğlu'nun başlattığı CHP iç tartışmalarını mazeret olarak sunan Saymaz'ın sözlerinin ardından şu soru akla geliyor:

"Kahramanın hikayesi" masal mı çıktı?

Kılıçdaroğlu 2019'da da aday olarak belirlediğinde İmamoğlu ve ekibi kazanacağına inanmıyor ve siyasi kariyerlerinin önünün kesildiğini dost sohbetlerinde dile getiriyor hatta sitem ediyorlardı.

Tarih tekerrürden ibaret... Kılıçdaroğlu yine kazanacağız derken İmamoğlu sözcüleri hikaye serisinin 2. Sezonuna hazırlanıyor."