Zehra Güneş, voleybol kariyerine 13 yaşında başlamıştır. Bu süreçte VakıfBank, İstanbul BB ve Beşiktaş gibi takımlarda forma giymiştir. Özellikle 2019 yılında Türkiye kadın milli voleybol takımının gümüş madalya kazandığı turnuvada ve 2021 yılında bronz madalya kazandığı turnuvada önemli bir rol üstlenmiştir.

Kariyeri boyunca birçok başarı elde eden Zehra Güneş, VakıfBank forması altında 2 Kulüpler Dünya Şampiyonası Şampiyonluğu, 1 Avrupa Şampiyonlar Ligi Şampiyonluğu, 2 Türkiye Ligi Şampiyonluğu, 1 Türkiye Kupası Şampiyonluğu ve 1 Türkiye Süper Kupa Şampiyonluğu gibi önemli başarılar elde etmiştir.

Ayrıca, milli takım düzeyinde de başarılı bir kariyere sahiptir. Yıldız milli takımıyla Dünya dördüncülüğü, Balkan ve Eyof Şampiyonluğu, Genç Milli Takım formasıyla Avrupa üçüncülüğü, dünya dördüncülüğü, U23 takımıyla da Dünya Şampiyonluğu gibi başarılar elde etmiştir. Son olarak, Voleybol Milletler Ligi'nde Türk Milli Takımı ile Çin'e karşı oynanan final maçında 3-1'lik skorla galip gelerek VNL Şampiyonu olan kadroda yer almıştır. Aynı turnuvada En İyi Orta Oyuncu olarak da ödüllendirilmiştir.

Kişisel Kariyeri
2017 U18 Dünya Şampiyonası En İyi Orta Oyuncu
2017 U20 Dünya Şampiyonası En İyi Orta Oyuncu
2018 Türkiye Ligi Gururla Yerli Özel Ödülü
2019 Kulüpler Dünya Şampiyonası En İyi Orta Oyuncu
2021 Kulüpler Dünya Şampiyonası En İyi Orta Oyuncu
2022 Kulüpler Dünya Şampiyonası En İyi Orta Oyuncu
2023 Milletler Voleybol Ligi En iyi Orta Oyuncu