Zafer Partisi'nin Ankara İl Başkanı Bilal Katar, sosyal medya aracılığıyla Ankara il yönetimi, Ankara Gençlik Kolları il yönetimi, 6 ilçe belediye başkan adayı, 3 ilçe başkanı ve 25 ilçe belediye meclis üyesi adayıyla birlikte partiden istifa ettiklerini duyurdu.

Katar, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

"Değerli Ankaralı hemşerilerim,

Göreve geldiğimiz ilk günden beri Zafer Partisi'nin her bir üyesine, Ankara'nın her bir ilçesine, diğer illerimize ve Genel Merkeze daima destek olduk. Türk Milliyetçilerinin sesi olmak, ülkenin her seçiminde Türk Milliyetçilerinin belirleyici gücü olduğunu göstermek için il başkanlığı olarak çaba gösterdik. Amacımız, gerçek Türk Milliyetçilerini bir araya getirerek ülkenin içinde bulunduğu karanlığı aydınlatmak ve tüm vatandaşların bunu görmesini sağlamaktı. Gelişen bir Ankara Teşkilatı oluşturduk. Ancak yerel seçim sürecinde yaşananlar gösterdi ki; Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayımızın iyi niyetine rağmen, Parti Genel Merkezi ve İl Başkanlığı arasında siyaset anlayışı dahil birçok konuda görüş ayrılıkları yaşandı. Kurumsal bir yapıya dönüşmesi gereken partimiz, bireysel hegemonyalara dönüştü. Biz, Ankara'nın her bireyini ülkenin yönetiminde söz sahibi yapmaya çalışırken, Genel Merkez, İl ve İlçe Başkanlıklarını pasifize ederek tüm otoriteyi kendi etrafında toplamak istedi. Bu bizim siyasi anlayışımıza ve yönetim tarzımıza aykırıdır. Her hanenin bir kahramanı olması için çıktığımız bu yolda, birilerinin memuru olmayı reddediyoruz.

Ankara İl Başkanı olarak şahsım ve aşağıda isimleri bulunan dava arkadaşlarımla birlikte;

• Ankara İl Yönetimi • Ankara Gençlik Kolları İl Yönetimi • 6 İlçe Belediye Başkan Adayı (Keçiören, Altındağ, Etimesgut, Yenimahalle, Beypazarı, Şereflikoçhisar) • 3 İlçe Başkanı ve Yönetimi (Keçiören, Beypazarı, Altındağ) • 25 İlçe Belediye Meclis Üyesi Adayı

Tüm bu açıklamalarımız doğrultusunda özveriyle yürüttüğümüz Zafer Partisi'ndeki görevlerimizden istifa ediyoruz."

İL BAŞKANLIĞI FESHEDİLMİŞ

egf.jpg

İstifaya ilişkin bir açıklama da listede ismi yer alan Altındağ belediye başkan adayı Can Güler'den geldi.

Güler, sosyal medya hesabı üzerinden Katar'a verdiği yanıtta istifa etmediğini duyurdu.