70'li yıllarda "Bayan Bacak" olarak tanınan sanatçı Serpil Örümcer, Yeşilçam'ın gözde kadınlarından biriydi. Ancak son zamanlarda maddi zorluklarla mücadele eden Örümcer, destek arayışına girmiş durumda.

Daha önce de benzer sıkıntılar yaşayan sanatçı, toplumun duyarlı desteğiyle biraz rahatlamıştı. Ancak son günlerde yine ağır şartlar altında olan Örümcer, çıkış yolu olarak eski fotoğraflarını imzalı olarak satışa çıkardığını duyurdu. Elektrik, su, doğalgaz faturalarını ödeyemeyen Örümcer, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda destek istedi:

"Ben 70'li yılların sanatçısı Serpil Örümcer'im. Bu resimlerimi 200 liradan yardım amaçlı satıyorum. Elektriğimi, suyumuzu, doğalgazımızı ödemek istiyorum. Eğer bana yardımcı olursanız, size imzalı ve adınıza göndereceğim. Çok teşekkür ederim. Allah razı olsun, sevgiler, saygılar."

Örümcer, günümüzde Avcılar Ambarlı'da bulunan kapalı Pazar alanında Antik Nostaljik Eşya Çarşıcıları Derneği'nin açtığı bir tezgahta çalışarak geçimini sağlıyor.

Serpil Örümcer, şu sözlerle durumunu özetledi: "Ben çalışmayı seviyorum. Her ne olursa olsun, çalışmanın bir ayıbı yok. Ben bir sanatçı olarak, ne olursa olsun çalışmayı sürdürüyorum. Eş dost bana destek oluyorlar, Allah razı olsun kendilerinden."