Mansur Yavaş'ın vaatlerinden biriydi: Başkent Market yola çıktı

Başkent Market'in ilk şubesi, bugün Ankara Etimesgut'ta hizmete açıldı. Başkent Market'te ekmekten süte, tatlıdan ete belediyenin ürettiği veya kooperatiflerden elde edilen birçok gıda ürünü satılıyor.

Yerel 30.04.2020, 12:44 30.04.2020, 13:07
Mansur Yavaş'ın vaatlerinden biriydi: Başkent Market yola çıktı
Toplumsal Ankara

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Başkanı Mansur Yavaş'ın vaatlerinden biri olan Başkent Market'in ilk şubesi, bugün Ankara Etimesgut'ta hizmete açıldı.

Başkent Market'te ekmekten süte, tatlıdan ete belediyenin ürettiği veya kooperatiflerden elde edilen birçok gıda ürünü satılıyor. Uzun süredir planlaması, ürünlerin temini gibi konularda çalışılan Başkent Market, halkın temel gıdayı sağlıklı ve ucuza ulaşmasını amaçlarken, bir yandan da kooperatiflerin kalkındırılmasını hedefliyor.

Ankara'nın ilk Başkent Market'i Etimesgut İstasyon Mahallesi Ulubatlı Hasan Cad. No: 100'de hizmet vermeye başladı.

HEM DOĞAL HEM EKONOMİK ÜRÜNLER
Kadın kooperatifleri ve birliklerden satın alınan sağlıklı ve güvenilir ürünler Halk Ekmek tarafından açılan Başkent Market’te yerini aldı. Baldan pekmeze, reçelden tarhanaya, sirkeden erişteye, helvadan bazlamaya kadar el emeği ürünler Başkent Market’in raflarına taşındı.

Ankara’ya özgü ve kadın elinin değdiği, ekonomik olarak vatandaşa ulaştırılan birbirinden lezzetli yöresel ürünler daha ilk günden yoğun ilgi gördü.

Yorumlar (0)