Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doğan Aydal, TV 100 kanalında katıldığı canlı yayında içinde bulunduğu Cumhur İttifakı ile ilgili dikkat çeken ifadeler kullandı.

Programda Kübra Par’ın ”Yeniden Refah 'Seçim bitti ittifak bitti' mi diyor?” sorusuna Aydal beklenmedik şekilde ”evet” cevabını verdi.

Doğan Aydal, programda şu ifadeleri kullandı:

“Sanıyorum yakın zamanda sayın Genel başkanımız bu durumu berrak olarak anlatacaktır. Çünkü toplumdaki bu algıyı yıkmak mecburiyetindeyiz. Partinin geleceği buna bağlı. O zaman bizim AK Parti’den ne farkımız kalacak? Ben geçmişte 20 yıl AK Parti’nin bütün yanlışlarını yazan kişiyim. Biz 1.5 aylık bir seçim sözleşmesi yaptık, o kadar.”

Yeniden Refah Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve eski Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç da Twitter'dan yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aldığı kararı eleştirdi.

Kılıç, "İlaç fiyatlarına esas alınan 1 Avro bedeli Cumhurbaşkanlığı Kararı ile %30,5 artırıldı. Bu, 24 Temmuz Pazartesi gününden itibaren tıbbî ürünlerde %30,5 zam demek. Zamlar enflasyonu, enflasyon faizleri tetiklemeye devam ediyor. Halkımızı fakirleştiren, maaş artışlarını ele geçmeden eriten bu kısırdöngüden çıkmak mümkün. Çare bizde. Yeniden Refah Partisi’nde. Milli Kaynak Paketleri’nde" ifadelerini kullandı.